Solar System – Mars 3D. Wygaszacz z Czerwoną planetą za darmo

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Lata świetności wygaszaczy ekranu z akwarium 3D już za nami, ale wciąż można zadbać o to, by komputer prezentował coś ciekawego w czasie bezczynności. Dziś można za darmo zgarnąć świetny wygaszacz Solar System – Mars 3D, który prezentuje trójwymiarową mapę Marsa.

Solar System – Mars 3D to część większej serii wygaszaczy, pokazujących animowane planety i Księżyc. Został tak zaprojektowany, by realistyczny Mars był widoczny tak, jakbyśmy poruszali się w jego pobliżu promem kosmicznym. Twórcy zadbali nie tylko o dobre odwzorowanie powierzchni planety, ale też prawidłowe oświetlenie od strony Słońca. Być może warto oswoić się z tym widokiem w sytuacji, gdy naukowcy ostrzegają, że asteroida uderzy w Ziemię. Stephen Hawking zaleca, byśmy wynieśli się z tej planety jak najszybciej.

Wygaszacz można zgarnąć za darmo na stronie promocji do 10:00 w piątek. By skorzystać z promocji wystarczy podać adres e-mail lub udostępnić wpis na Facebooku. Po pobraniu należy zainstalować, a następnie aktywować wygaszacz, uruchamiając program Activate.exe (uważając, by nie zainstalować komponentów reklamowych). Nie wymaga on połączenia z Internetem, potrzebne mu będą jedynie biblioteki DirectX 9.0 na Windowsie XP lub nowszym.

Zwykła cena wygaszacza jest dość wygórowana – to niecałe 15 dolarów.

© dobreprogramy