Soldat 1.7.1

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Soldat to fenomenalna polska gra, która szybko zdobyła popularność na całym świecie. Wypuszczona w starodawnym modelu shareware, czyli tak naprawdę w pełnej wersji, ale z możliwością odpłatnego odblokowania dodatkowych opcji, błyskawicznie zwróciła uwagę osób wychowanych na Scorched Earth, Wormsach czy Counter-Strike'u. Stanowi ich udaną mieszankę w 2D, wzbogaconą o kilka interesujących pomysłów własnych.

Mamy do czynienia z rozgrywką w dosyć standardowych, jak dla potyczek sieciowych, trybach, w tym deathmatch lub CTF, ale akcję widzimy z boku, a nie oczami postaci. Zabawa możliwa jest z botami, czyli sterowanymi przez komputer nieprzyjaciółmi, albo żywym przeciwnikiem. Dostępny arsenał broni to takie dwuwymiarowe przetworzenie śmiercionośnych narzędzi zniszczenia znanych z niejednej komercyjnej strzelanki.

Poruszanie się po wymyślnych mapach, których dostajemy w pakiecie sporo, ułatwiają buty odrzutowe, w sumie zastępujące skok. Wykorzystują samoregenerujące się po chwili paliwo, więc nie gwarantują stałej przewagi na polu boju. Po prostu łatwiej uciec z sytuacji, gdy jeden wróg masowo likwiduje każdego na swojej drodze i zaskoczyć go atakiem z innej strony. Niektóre areny umożliwiają wykorzystanie wspomagaczy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!