r   e   k   l   a   m   a
reklama

Solid Explorer

Strona główna Android Akcesoria Menedżery plików
Pobierz program
lub zeskanuj:

Solid Explorer to najnowsza wersja polskiego, rozbudowany manager plików dla Androida. Najnowsza jego odsłona wprowadza zupełnie przeprojektowany interfejs zgodny z założeniami Material Design, system dodatków, a także wsparcie dla większej liczby chmur do przechowywania plików. Menadżer nadal charakteryzuje się wieloma rozbudowanymi opcjami i możliwościami personalizacji.

W eksploratorze jednocześnie widoczny jest tylko jeden panel, przejście do drugiego wymaga gestu przesunięcia. Oprócz podstawowych operacji, takich jak kopiowanie, przenoszenie i przeglądanie katalogów, aplikacja ma bardzo duże możliwości dodatkowe. Solid Explorer pozwala m.in. na tworzenie archiwów TAR/ZIP, również chronionych hasłem, obsługa rozpakowywania i przeglądania większej ilości formatów.

Aplikacja posiada wbudowane czytniki dokumentów różnych typów oraz podstawowy edytor plików, oferuje również obsługę serwerów FTP/FTPS, SFTP, SMB oraz połączeń WebDav. Dodatkowym atutem jest obsługa popularnych usług chmurowych: Dropbox, SkyDrive, Google Drive, SugarSync, Box, oraz dostęp do plików systemowych, włącznie ze zmianą uprawnień i właściciela (wymaga dostępu root) - ochronę danych połączeń poprzez szyfrowanie i hasło główne

Solid Explorer oferuje ponadto duże możliwości personalizacji: tryb jasny i ciemny, możliwość ustawiania wielkości i wyglądu ikon, siatki, detali, włączania różnych animacji i wiele więcej. Aplikacja jest dostępna w wersji trial, po okresie próbnym konieczne jest wykupienie aplikacji odblokowującej.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

Nowy Solid Explorer – do świetnego menedżera plików trafia szyfrowanie

21
19.09.2016  •  Maciej Olanicki

Polska aplikacja Solid Explorer to jeden z najlepszych menedżerów plików dostępnych na Androida. Będąc rozbudowanym narzędziem, które pozwala nie tylko na zarządzanie plikami przechowywanymi na pamięci urządzenia, ale także w chmurach, Solid Explorer pozostaje nieskomplikowany w obsłudze i całkiem ładny. Dostępna jest już jego nowa wersja, oznaczona numerem 2.2. Największa nowość, jaka trafiła do aplikacji w wersji 2.2, to bez wątpienia obsługa szyfrowania, której sam autor nie waha się nazywać trybem porno ;-) Wystarczy przytrzymać palec na pliku lub folderze, a następnie z menu wybrać…

Nowy Solid Explorer nareszcie dostępny: polski menadżer plików wygląda wspaniale

23
02.07.2015  •  Łukasz Tkacz

W sklepie Google Play pojawiła się właśnie długo wyczekiwana, nowa wersja menadżera plików Solid Explorer. Ta polska aplikacja już we wcześniejszej wersji mogła śmiało konkurować z programami takimi jak np. ES File Explorer, teraz stała się jeszcze lepsza. Zmieniło się wszystko, od interfejsu poczynając, poprzez obsługę plików, a kończąc na wsparciu chmur internetowych. Prace nad nową wersją trwały ponad sześć miesięcy i użytkownikom, którzy nie śledzili zmian na łamach Google+ mogło się wydawać, że projekt nie dotrwa do końca. Stało się jednak inaczej i zdecydowanie warto było czekać –…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
sacc   11 #3 10.05.2017 06:37

@MYTHOS (niezalogowany): WI-FI?
A to serdecznie życzę zdrowia.
Pierwsze co robię, to pozbywam się w laptopie właśnie wi-fi.
Niestety, ale wolę nieco bardziej dyskretne formy korzystania ze sprzętu.

  #2 09.05.2017 00:41

@sacc: Ja się nie zgodzę, wg mnie genialna aplikacja z taką ilością funkcji, że szok. A już połączenie z kompem przez WiFi z możliwością kopiowania danych w obie strony, z managerem lokalizacji to już rewelka. Interfejs czerpie z NC czyli dwa okna, co większość starych wyg uznaje za najlepsze co wymyślono. Gratuluję autorowi. Dbałość o szczegóły i estetykę na wysokim poziomie, Amerykanie ze swoimi interfejsami typu Gmail czy Facebook czapki z głów. Tam to dopiero nie da się używać!

sacc   11 #1 09.10.2015 05:04

Interfejs - najgorszy z możliwych.
Białe tło i maleńkie literki - kolejny "genialny" pomysł jakiegoś nawalonego kretyna, który jest bezmyślnie powielany przez kolejnych debili.

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic