r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Solid Explorer Classic 1.7.3

Strona główna Android Akcesoria Menedżery plików

Solid Explorer to polski, bardzo rozbudowany manager plików. Wzorowany jest na aplikacjach takich jak Total Commander, bowiem zawiera dwa osobne panele prezentujące zawartość katalogów. Cechują go bardzo rozbudowane możliwości.

Galeria programu

W eksploratorze jednocześnie widoczny jest tylko jeden panel, przejście do drugiego wymaga gestu przesunięcia. Oprócz podstawowych operacji, takich jak kopiowanie, przenoszenie i przeglądanie katalogów, aplikacja ma bardzo duże możliwości dodatkowe. Solid Explorer pozwala m.in. na tworzenie archiwów TAR/ZIP, również chronionych hasłem, obsługa rozpakowywania i przeglądania większej ilości formatów.

Aplikacja posiada wbudowane czytniki dokumentów różnych typów oraz podstawowy edytor plików, oferuje również obsługę serwerów FTP/FTPS, SFTP, SMB oraz połączeń WebDav. Dodatkowym atutem jest bsługa popularnych usług chmurowych: Dropbox, SkyDrive, Google Drive, SugarSync, Box, oraz dostęp do plików systemowych, włącznie ze zmianą uprawnień i właściciela (wymaga dostępu root) - ochronę danych połączeń poprzez szyfrowanie i hasło główne

Ponadto Solid Explorer oferuje duże możliwości personalizacji: tryb jasny i ciemny, możliwość ustawiania wielkości i wyglądu ikon, siatki, detali, włączania różnych animacji i wiele więcej. Aplikacja jest dostępna w wersji trial, po okresie próbnym konieczne jest wykupienie aplikacji odblokowującej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy Solid Explorer nareszcie dostępny: polski menadżer plików wygląda wspaniale

23
OPROGRAMOWANIE 02.07.2015 | Łukasz Tkacz

W sklepie Google Play pojawiła się właśnie długo wyczekiwana, nowa wersja menadżera plików Solid Explorer. Ta polska aplikacja już we wcześniejszej wersji mogła śmiało konkurować z programami takimi jak np. ES File Explorer, teraz stała się jeszcze lepsza. Zmieniło się wszystko, od interfejsu poczynając, poprzez obsługę plików, a kończąc na wsparciu chmur internetowych. Prace nad nową wersją trwały ponad sześć miesięcy i użytkownikom, którzy nie śledzili zmian na łamach Google+ mogło się wydawać, że projekt nie dotrwa do końca. Stało się jednak inaczej i zdecydowanie warto było czekać –…

Polski menadżer plików Solid Explorer przechodzi na Material Design

53
OPROGRAMOWANIE 27.12.2014 | Łukasz Tkacz

Moda na interfejs Material Design dopada kolejne aplikacje na Androida. Tym razem na jego wdrożenie zdecydowali się autorzy popularnego polskiego eksploratora plików, Solid Explorera. Dostępna jest już nowa wersja testowa tej aplikacji, która korzysta z zupełnie przebudowanego interfejsu czerpiącymi całymi garściami z oficjalnych zaleceń Google. Nowa odsłona menadżera plików jest dostępna w ramach testów beta sklepu Google Play. Aby uzyskać do niej dostęp musimy najpierw dołączyć do odpowiedniej społeczności w ramach sieci Google+ (wstrzymajmy się z krytyką: nie jest to wymóg autorów, lecz…

Recenzje użytkowników

Mnogosć funkcji i prostota obsługi
Czasem niepoprawnie nie rozpoznaje kart pamięci
ocena użytkownika

Moim zdaniem najlepszy manager plików na androida. Nie tylko można w niej przeglądać pliki, ale także rozpakowywać te spakowane. Dodatkowo z dostępem root można dużo więcej np. przeglądać pliki systemowe.

11.10.2013 21:09 | Recenzja do wersji 1.5.2

Komentarze

0 nowych
Bander zwierz   9 #2 08.01.2017 01:45

Nie rozumiem skąd te zachwyty. Może i ładnie wygląda, ale wyszukiwarka plików jest całkiem do kitu. Nie można wprowadzić zawartości pliku jako parametru. Przecież to podstawa!

  #1 05.10.2013 19:50

Przez ten pieprzony sklep to nic nie można ściągnąć,ponieważ nie używałem aplikacji sklep w telefonie.Czy to nie można było zrobić normalnie jak inne programy do ściągnięcia?Czy musicie tak komplikować nam życie?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.