Soluto Soluto 1.3.1494 Beta

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Soluto to ciekawe narzędzie, pozwalające łatwo i szybko przyspieszyć procesu uruchamiania systemu Windows. Z jego pomocą możliwe jest całkowite wyłączenie zbędnych programów i usług, spowalniających bootowanie systemu, co również ich opóźnianie.

Program w pierwszym etapie swojej pracy analizuje komponenty uruchamiane wraz systemem operacyjnym. Następnie na przejrzystej liście wyświetla wszystkie aplikacje i usługi, które swoje działanie rozpoczynają podczas bootowania Windowsa. Wykryte składniki posegregowane są w trzech kategoriach - aplikacji, których ustawień nie powinniśmy zmieniać (kolor szary), które bez wahania możemy wyłączyć (kolor zielony) oraz te, których start możemy opóźnić (kolor pomarańczowy). Ponadto Soluto bada również czas, o ile każdy z uruchamianych programów opóźnia system. Użytkownik w dowolnym momencie może uruchomić z poziomu narzędzia wszystkie opóźnione lub całkowicie wyłączone komponenty.

Soluto jest narzędziem bardzo przyjaznym początkującym użytkownikom, którzy w większości przypadków nie posiadają odpowiedniej wiedzy, aby ręcznie przeprowadzać proces optymalizacji procesu bootowania systemu. Poza niezwykle prostym i intuicyjnym interfejsem graficznym oraz wspomnianymi wcześniej kategoriami, ułatwiającymi podjęcie decyzji, których składników ustawienia można zmienić, program oferuje również interesujący system opiniowania. Za jego pośrednictwem uzyskamy dostęp do informacji o wybranych komponentach, które napisane zostały przez innych użytkowników i które przechowywane są na serwerze PC Genome. Każdy z nas może również zredagować własny komentarz do poszczególnych aplikacji i usług.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!