Sonda: Jakiej przeglądarki lub nakładki używasz najczęściej ?

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnich miesiącach rywalizacja na rynku przeglądarek WWW nabiera na sile. Po okresie niezaprzeczalnej dominacji Internet Explorera pojawiają się potencjalni konkurenci. O rynek, który wydawał się jeszcze niedawno całkowicie "nietykalny" dla konkurentów Microsoft, chce walczyć coraz więcej graczy. Do walki o użytkowników globalnej sieci prócz stałych rywali Microsoft takich jak Mozilla i Opera włączyć chcą się również Google z nową przeglądarką oraz koncern AOL, który chce utworzyć nową jakość pod marką Netscape. Coraz większą popularność zdobywają również różnego rodzaju nakładki na IE, których głównym atutem jest łączenie zalet (i niektórych wad) IE z funkcjonalnością konkurencyjnych rozwiązań.

Rynek przeglądarek WWW staje się więc w końcu bardzo atrakcyjny, a użytkownicy mają w czym wybierać. Konkurencja niewątpliwie znakomicie wpływa na jakość produktów, które trafiają do naszych komputerów, presję zaczyna odczuwać nawet Microsoft, który planuje wbrew wczeszniejszym deklaracjom wprowadzić na rynek nową wersję IE jeszcze przed premierą systemu Longhorn. W tym gorącym okresie postanowiliśmy więc zaproponować sondę, która pozwoli przekonać się nam, jakich wyborów dokonali Czytelnicy vortalu dobrychprogramy. Takie dane napewną będą dla nas wszystkich zdecydowanie ciekawsze i chyba bardziej miarodajne niż suche cyfry ze statystyk przeprowadzanych "gdzieś na świecie".

Przy tej okazji warto podsumować wyniki poprzedniej sondy "Czy zainstalowałeś już Service Pack 2 dla Windows XP ?", którą właśnie zakończyliśmy. Jej wyniki napawają optymizmem ponieważ świadczą o dużej świadomości zagrożeń i orientacji w sprawach związanych z systemem operacyjnym. Aż 56 % głosujących zainstalowało bądź ma zamiar zainstalować SP2. Niechętnych najnowszemu zbiorowi poprawek Microsoftu było 29%, a 8% głosujących korzysta z innych systemów. Tylko 8% uczestników sondy stwierdziło, że nie wie czym jest Service Pack 2 dla Windows XP. Wszystkim, którzy w ciągu ostatnich 3 tygodni oddali 10186 głosów, gorąco dziękujemy, a także zapraszamy do udziału w nowej sondzie. Szczegółowe wyniki tej i poprzednich sond znaleźć można tutaj.

© dobreprogramy
s