Sonda: czy zainstalowałeś już SP2 dla Windows XP?

Strona główna Aktualności

O autorze

Od premiery Service Pack 2 (SP2) dla Windows XP minęło już 1,5 miesiąca. Ta przełomowa, a jednocześnie dość kontrowersyjna poprawka Microsoftu wzbudza cały czas sporo emocji. Z jednej strony wydatnie podnosi bezpieczeństwo komputera, z drugiej zaś wielu użytkowników zwraca uwagę na wolniejsze uruchamianie systemu czy też problemy z poprawnym funkcjonowaniem niektórych programów.

Mimo to bardzo pozytywnie przedstawiają się wyniki pierwszych ankiet na ten temat. Według jednej z nich, opublikowanej 18 października przez Computer Reseller News Polska - branżowy magazyn firm z sektora IT, 49% ankietowanych zainstalowało już Service Pack 2, a aż 79% ocenia go pozytywnie w stosunku do stosowanych wcześniej zabezpieczeń (CRN nr 21/2004 s. 24). Była to jednak ankieta przeprowadzana wśród pracowników firm komputerowych, a nas ciekawi jak wygląda popularyzacja Service Pack 2 wśród szerokiej rzeszy użytkowników. Stąd od dzisiaj proponujemy udział w nowej sondzie na ten temat.

Przy tej okazji warto też podsumować wyniki poprzedniej sondy "W jaki sposób łączysz się z Internetem?", którą właśnie zakończyliśmy. Jej wyniki przedstawiają się następująco: modem 4%, ISDN 2%, SDI 3%, neostrada 128 19%, neostrada 320 5%, neostrada 640 16%, sieć osiedlowa 10%, kablówka 13%, łącze stałe 16%, łącze radiowe 12%, inne 1%. Wynika z niej, że z łączami internetowymi nie jest jednak tak źle w naszym kraju (przynajmniej wsród czytelników vortalu ;-). Z łącz uznawanych za szerokopasmowe korzysta bowiem ogromna większość naszych czytelników. Wszystkim, którzy oddali 47412 (!) głosów gorąco dziękujemy, a także zapraszamy do udziału w nowej sondzie i zgłaszania swoich propozycji na następne.

© dobreprogramy
s