Sonda: szybkość czy stabilność – co wybierzesz w swoim iPhonie?

Sonda: szybkość czy stabilność – co wybierzesz w swoim iPhonie?

Sonda: szybkość czy stabilność – co wybierzesz w swoim iPhonie?
18.01.2018 13:42

Apple oficjalnie ogłosiło, że wraz z kolejną aktualizacją iOS przyniesie odpowiedź na skargi dotyczące spowalniania iPhone’ów z zużytymi akumulatorami. Użytkownicy będą mogli zdecydować – pozostanie przy wysokiej wydajności lub skorzystanie z mechanizmu obcinającego moc procesora, w zamian zyskując stabilność pracy. Czy jednak pozostanie przy dużej sprawności zawsze będzie dobrym wyborem?

Za początek afery z ograniczaniem wydajności iPhone’ów można uznać wpis, który pojawił się na Reddicie. Jego autor zauważył, że wymiana baterii w modelu 6s przyniosła zauważalny skok wydajności, a raczej powrót do początkowej kondycji. Testy przeprowadzone w aplikacji Geekbench wskazały, że zużyty akumulator sprawia, że smartfon ma około 60% dawnej sprawności. Nie był to jedyny przypadek, a Apple oficjalnie potwierdziło, że mechanizm dodawany w aktualizacjach do starszych iPhone’ów, faktycznie spowalnia urządzenie z zużytym akumulatorem.

Celem mechanizmu jest zapewnienie stabilności pracy urządzenia (np. brak nagłego wyłączania się) oraz pozostanie przy czasie pracy zbliżonym do wartości nowego akumulatora. Warto podkreślić, że iPhone może, ale nie musi wolnej pracować. Ograniczenie wydajności ma miejsce wyłącznie, gdy zapotrzebowanie na energię jest spore – np. podczas testu wydajności w aplikacji Geekbench lub gdy uruchomionych jest kilka aplikacji. Jeśli jednak przykładowo włączymy tylko aparat czy Facebooka, to iPhone powinien dać radę z obsłużeniem tych zadań, zachowując wysoką sprawność.

Owszem może, ale nie musi zwolnić – jednak korzystając z iPhone’a, więc smartfonu z topowej półki, przyzwyczailiśmy się do niezamykania aplikacji oraz możliwe, że do grania w wymagające gry i korzystania z rozbudowanych aplikacji. Spadek wydajności jak najbardziej może stać się odczuwalny – zwłaszcza, że obcięcie mocy jest dość spore. Zapraszamy do ankiety i dyskusji w komentarzach – zachowanie wydajności czy stabilna praca, co byście wybrali?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)