Cyanogenmod oficjalnie z aplikacjami Google. AllCast coraz bliżej

Wciąż dużo się dzieje wokół Cyanogen Inc. i romu CyanogenMod.
Niedawno powstała firma dostała kolejne wsparcie finansowe od nowych inwestorów w wysokości 22 milionów dolarów. Dzięki temu mogą być zatrudnieni kolejni programiści a co za tym idzie przyspieszą prace nad usprawnianiem i rozwijaniem CM.

W tej chwili stała grupa osób pracujących w firmie to 25 osób. Koushik Dutta zapowiedział, że już wkrótce będzie ich 50! Wspomniany Kush też nie próżnuje...i nie śpi bo ciągle usprawnia i wzbogaca o nowe funkcjonalności swoje ostatnie dzieło czyli aplikację AllCast.

Aplikacja pozwala udostępniać filmy, ekran a od teraz także obrazy na urządzenia zgodne z DLNA czyli Xbox, PlayStation, Smart TV itp. Oprócz tego jest nagrywanie ekranu oraz będzie też udostępnianie Android - Android.
Nie ma jeszcze opcji gotowania obiadu ale znając Kusha może to już niedługo nastąpić :P

Każdy może sobie testować wersję BETA, wystarczy dołączyć do społeczności testerów na G+ a potem zostać testerem i pobrać apkę z Google Play.

Oficjalnie czyli legalnie

Dużym sukcesem ostatnich dni jest uzyskanie certyfikacji Google dla smartfonu Oppo N1.
Oczywiście mowa tu o wersji z CyanogenMod co jest rzeczą niezwykłą bo to pierwszy rom stworzony przez społeczność, który dostał 'metkę' OFFICIAL.

Co to oznacza? Ni mniej ni więcej jak to, że CM (wersja PRO) może być instalowany wraz z aplikacjami Google - legalnie.
Dla zwykłego użytkownika nie wiele się zmienia bo przecież każdy(?) instalujący nieoficjalny ROM na swoim smartfonie instaluje także paczki Gapps zawierające m.in. Gmail, Play itd.

Do tej pory jednak musiały być one wyłączone z paczki z romem ze względu na to, że są własnością firmy Google i nie są dostępne na tej samej licencji co projekt AOSP.

Google przez lata przymyka oko na takie praktyki bo przecież zarabia na swoich usługach więc blokowanie Gappsów było by z ich strony strzałem w kolano.

Dopiero gdy współpraca Cyanogen Inc. i Oppo miała zaowocować wypuszczeniem na rynek i zarabianiem na sprzedaży modelu N1 powstała potrzeba zalegalizowania całego procederu.

I świeżutkie info od Koushik Dutta.

Nemesis...next page

Zanim ujawniono informację o utworzeniu firmy Cyanogen ekipa go tworząca planowała projekt Nemesis.
Do dziś ciężko powiedzieć jak miał wyglądać ale założenia były takie aby jak najbardziej uniezależnić się od Google, ich usług i aplikacji. Wszystko się zmieniło gdy główny twórca Steve Kondik został biznesmenem...było trochę przepychanek z tego powodu... Patrz Focal.
Niestety takich rzeczy trudno uniknąć.

Na szczęście Cyanogenmod istnieje nadal i jego rozwój wydaje się teraz znacznie przyspieszać a plany na przyszłość są teraz jeszcze większe ale co najważniejsze są one jak najbardziej realne. Sporo już dostaliśmy a szykuje się jeszcze więcej...

Nie ma na co czekać trzeba się brać za flashowanie. Gowain już potrafi czas na ciebie :P

10 pytań do...

Na koniec. W ostatnim wpisie zapowiedziałem 10 pytań do CM ale nie będę ukrywał, że w związku z przeprowadzką będzie małe opóźnienie :(
Mam też plan zmienić formułę i zrobić coś w formie wywiadu i pytaniami na koniec.
Przepraszam więc oczekujących na odpowiedzi na zadane pytania.