Google Camera i Chromoting gotowe do pobrania w sklepie Play czyli (nie)typowa środa z Google

Jest środa. Od pewnego czasu Google przyzwyczaiło już nas do tego, że tego dnia następuje wysyp aktualizacji aplikacji z Mountain View.

Tym razem jest to Wielka Środa (dla nie katolików - trwa Wielki Tydzień, ostatni tydzień Wielkiego Postu) i zapewne nie z tego powodu, ale jednak jest nieco inaczej niż zwykle, ponieważ dziś otrzymujemy dwie nowe aplikacje.

Google Camera

Tutaj nie trzeba wiele pisać, bo nazwa mówi sama za siebie. Nowa wersja systemowej aplikacji do obsługi aparatu w smartfonie jest teraz dostępna dla wszystkich(!) urządzeń z wersją Android KitKat.

Niestety osobiście nie jestem w stanie sprawdzić dobrodziejstw nowej wersji bo mój Note II to wciąż 4.3 a kamera w Galaxy S dawno już wyzionęła ducha :(

Dajcie znać jakie są wrażenia z użytkowania...

Z tego co widać na zrzutach ekranu to przede wszystkim nowy /odświeżony interfejs aplikacji. Z pozostałych nowości warto wymienić:


  • panoramy sferyczne, (360 stopni)
  • lens blur - efekt pseudo głębi ostrości; więcej o tym pisze Xyrcon
  • panoramy w wysokiej rozdzielczośći
  • poprawnie działający viewfinder

Ciekawostka

Spróbujcie nakręcić film w pionie :D

I na koniec, kiedyś zachomikowany a teraz jakże adekwatny film instruktażowy

Najnowszą wersję Google Camera można pobrać z Google Play

Chromoting

Nazwa jak na nasze polskie warunki niezbyt chwytliwa :)
Ta z kolei aplikacja to nic innego jak klient do bezpiecznego zdalnego połączenia z komputerem bezpośrednio z ekranu telefonu lub tabletu.

W tym przypadku nie jest wymagane posiadanie najnowszej wersji systemu Android jednak za to do działania wymaga zainstalowanego dodatku do przeglądarki Chrome - Pulpit zdalny Chrome.
Tym samym posiadanie tejże przeglądarki również jest niezbędne :P

Najnowszą wersję można pobrać z Google Play