Sony Photo Go 1.0b

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sony Photo Go to oprogramowanie wspomagające zarządzanie domową biblioteką zdjęć, które są przechowywane na komputerze. Za jego pomocą zorganizujemy zgromadzone materiały, ale również poddamy zdjęcia prostej obróbce graficznej.

Aplikacja cechuje się prostym, przejrzystym interfejsem użytkownika oraz szybkością działania, dzięki czemu korzystanie z niej jest przyjemne, a znalezienie potrzebnej opcji nie przysparza większych trudności nawet osobom mało obeznanym z oprogramowaniem tego typu. Na samym początku pracy z programem warto wskazać foldery, w których przechowujemy nasze zdjęcia, aby następnie móc zająć się konkretnymi operacjami, takimi jak przeszukiwanie zdjęć, eksport i import, wydruk, czy też edycja.

Ta ostatnia pozwala na uzyskanie takich poprawek graficznych, jak usunięcie efektu czerwonych oczu, zmiana balansu, jasności, kolorystyki i nasycenia barw, konwersję na czerń i biel lub sepię czy też wykadrowanie fotografii, ich przycięcie albo obrócenie. Opcje są dosyć proste, ale skuteczne i należy pamiętać, że Sony Photo Go nie jest zaawansowanym programem graficznym, więc wszelkie retusze są tutaj bardziej dodatkiem, niż podstawową funkcjonalnością. Warto dodać, że poza przeglądaniem zdjęć, program radzi sobie także z plikami wideo nagranymi telefonem lub aparatem.

Uwaga!

    Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
remik2012   6 #2 21.06.2015 13:16

@Signomi: fajne trzeźwe podejście do katalogowania zbiorów. Pozdrawiam :)

Signomi   8 #1 20.06.2015 13:47

Opierając się na powyższym opisie dochodzę do wniosku, iż zdaje się, że Sony nie zauważył, że od dawna istnieją darmowe alternatywy dla jego komercyjnego produktu, które czasem są wyraźnie lepsze od niego. Od długiego czasu używam do przeglądania zbiorów zdjęć i do dość zaawansowanych korekt Fast Stone Image Viewer, który zastąpił mi po latach wysłużoną, również darmową wersję, ACDSee-5.0 (a darmową, bo z PCWK). Poważniejsze korekty dokonuję przy pomocy Picture Publisher'a, Gimp'a oraz RawTherapee (64bit), ale 90-95% wszelkich korekt przypada u mnie na edytor z FSIV.
Nie próbowałem Sony Photo Go, bo powyższy opis nie zachęca mnie tym, że można sobie odtworzyć film ze smarfona. Filmy przeważnie odtwarzam na SM-Playerze, z wyjątkiem tych z Sony Alpha w formacie MTS (AVCHD), jako że jedynie z dostępnych mi programów poprawnie odtwarza je PlayMemories od Sony. A z doświadczenia z Sony PlayMemories wiem, że aplikacja ta narzuca pewien styl katalogowania filmów MTS, ktorego nie udało mi się polubić, bo jest ogólnie dość niewygodny.
A tak w ogóle, to tzw. katalogowanie zdjęć jest sprawą, której zdecydowanie nie powierzam żadnej aplikacji, bo organizacja moich zbiorów (a mam obecnie ponad 60 tys. zdjęć = ok. 120 GB) musi być zależna w 100% ode mnie, a nie od aplikacji.
Pozdrawiam zbieraczy fotografii.