reklama

Sony SmartWatch otwarty na modyfikacje

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Dostępny od ponad roku zegarek Sony SmartWatch nie zrobił zawrotnej kariery. Kiepski wyświetlacz, konieczność parowania z telefonem opartym na Androidzie, niewielki wybór dedykowanych aplikacji, brak możliwości zarządzania zegarkiem bez korzystania z dodatkowych urządzeń — wszystko to złożyło się na obraz niedopracowanego gadżetu, o którym firma i klienci najchętniej by zapomnieli. Sony postanowiło jednak wzniecić iskierkę nadziei, która może ocalić „inteligentny zegarek” od wyrzucenia na śmietnik.

Dotychczas możliwości SmartWatch ograniczały się do uruchamiania dedykowanych aplikacji. Sony poszło jednak o krok dalej i całkowicie uwolniło firmware urządzenia, dodając do tego instrukcję podmiany oprogramowania i szczegółową specyfikację techniczną zegarka. Ponadto firma nawiązała współpracę z twórcami platformy Arduino, którzy podczas jutrzejszego spotkania SmartWatch Arduino Hackathon w Malmö mają zaprezentować nowe zastosowania gadżetu.

Modyfikowanie kodu ma oczywiście swoje wady. Największym problemem jest fakt, że jest ono równoznaczne z utratą gwarancji, przez co każda naprawa sprzętu wynikająca ze źle działającego oprogramowania będzie płatna. Istnieje też ryzyko całkowitego uszkodzenia zegarka, za które producent nie bierze odpowiedzialności. Ponadto przeprogramowane urządzenie nie będzie mogło uruchamiać kompatybilnych ze SmartWatch aplikacji z Google Play. Mimo to Sony ma nadzieję, że możliwość instalacji alternatywnego oprogramowania pozwoli tchnąć w zegarek nowe życie.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama