Sony Vegas Movie Studio 9.0a z AVCHD w Full HD

Strona główna Aktualności

O autorze

W ślad za niedawnym wydaniem dziewiątej odsłony Sony Vegas Movie Studio - profesjonalnego, lecz przy tym niezwykle intuicyjnego w obsłudze programu do edycji, montażu i renderingu materiałów wideo - na stronach producenta pojawiła się właśnie wersja 9.0a.

Dziewiątka to między innymi rozbudowane kreatory tworzenia nowych projektów, większa wydajność obsługi formatu HDV, wsparcie dla progresywnego formatu HDV 24p, rozszerzone wsparcie dla AVCHD (import bezpośredni z kamer, natywna edycja materiałów, obsługa odczytu rozdzielczości 1920x1080), możliwość pełnoekranowego podglądu nawet w scenariuszu pracy z jednym monitorem, poprawione renderowanie MPEG-2, wsparcie dla formatów MJPEG, FLAC oraz H.264 AVC/AAC (zarówno import, jak i eksport, także w HD). Z ciekawostek pojawiła się możliwość bezpośredniej publikacji filmu w serwisie YouTube.

W wersji 9.0a pojawiła się możliwość renderowania materiałów w formacie AVCHD w rozdzielczności 1920x1080 (jedynie w edycji Platinum), poprawiono wydajność obsługi formatu AVCHD oraz poprawiono stabilność pracy programu podczas edycji projektów z wieloma plikami MPEG. Szczegółowa lista nowości na stronie producenta.

Wersję ewaluacyjną Vegas Movie Studio 9.0a pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów.

© dobreprogramy

Komentarze