Sony chce trafić na ręce klientów z wodoodpornym zegarkiem i bransoletką

Strona główna Aktualności

O autorze

Nadchodzące targi IFA zapowiadają się bardzo ciekawie. Producenci sprzętu elektronicznego wykorzystają to wydarzenie do zaprezentowania swoich urządzeń. Nie inaczej jest z Sony. Japończycy przygotowali w swojej ofercie kilka urządzeń, w tym dwa zegarki wyposażone w Androida Wear.

Sony Smartwatch 3 jest pierwszym z urządzeń japońskiej firmy, które będzie działało pod kontrolą nowego systemu Google'a. Na tę chwilę nie wiadomo zbyt wiele o specyfikacji technicznej zegarka trzeciej generacji od Sony. Urządzenie będzie wyposażone w ekran o przekątnej 1,68 cala i rozdzielczości 320 na 320 pikseli. Nie wiadomo także jak wspomniany zegarek będzie się prezentował. Krążą pogłoski, że smartwatch będzie przypominał Samsunga Neo Gear 2. Spełniając wymagania rynku, Sony Smartwatch 3 będzie posiadał certyfikat IP58, czyli będzie odporny na kurz oraz słodką wodę do głębokości 1,5 metra. O tym jak prawdopodobnie będą wyglądały urządzenia poinformował serwis 9to5google.com prezentując poniższy render, w dalekiej od idealnej jakości.

Certyfikacja wodoodporności może ulec zmianie, gdyż Sony na swoim koncie Twitter podało dość enigmatyczną informację. Prawdopodobnie nowe urządzenia Sony będą w stanie zanurzyć się na 2 metry dzięki certyfikatowi IP 65/68.

Smartwatch 3 nie będzie jedynym urządzeniem ubieralnym, które przygotowało Sony. Azjatycki gigant wprowadzi na rynek nową wersję bransoletki fitnesowej – Smart Band. W porównaniu do poprzednika, gadżet wzbogacono o moduł Bluetooth oraz nowy, wyginający się ekran E Ink.

Urządzenia na nadgarstki nie będą jedynymi, które Sony przygotowało dla swoich klientów. W stolicy Niemiec powinna mieć miejsce również premiera trzech smartfonów, w tym Xperii Z3. Wszelkie spekulacje zostaną rozwiane już 4 września podczas targów IFA 2014.

© dobreprogramy
s