reklama

Sony chce wypromować filmy w 4K dzięki PlayStation 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Sony od wielu lat przyczynia się do upowszechniania różnorakich technologii. Poniekąd dzięki PlayStation 3 format Blu-ray wygrał z konkurencyjnym HD-DVD, zaś gry oferujące na konsoli wyświetlanie obrazu w trzech wymiarach miały swój udział we wprowadzeniu pod strzechy odbiorników z odpowiednimi okularami (aktywnymi i pasywnymi) — o szybszym rozgoszczeniu się w salonach telewizorów Full HD w ogóle nie wspominając. Oczywiście w przypadku PS4 promowana będzie nowa przyszłość domowej rozrywki według Sony, czyli materiały wideo w rozdzielczości 4K.

Przy zapowiedzi PlayStation 4 firma potwierdziła wsparcie dla tego formatu i już wiadomo, jak najłatwiej będzie się w niego zaopatrzyć — poprzez szykowaną specjalnie usługę, o której wspominało się na początku tego roku. Sony będzie miało odpowiednie telewizory, PS4 obsługujące filmy wysokiej rozdzielczości, a do tego dołoży właśnie cyfrowy sklep oraz wypożyczalnię. Problem jednak w tym, że przeciętny film w 4K zajmować ma przeszło 100GB... Czy to dlatego tak podkreślano, że nowa konsola może pobierać coś w tle czy nawet po jej wyłączeniu? Usługa ruszy w USA jeszcze tego lata. W sklepach pojawiają się też filmy na Blu-ray „odświeżone” do rozdzielczości 4K.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić