r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sony chce wypromować filmy w 4K dzięki PlayStation 4

Strona główna Aktualności

Sony od wielu lat przyczynia się do upowszechniania różnorakich technologii. Poniekąd dzięki PlayStation 3 format Blu-ray wygrał z konkurencyjnym HD-DVD, zaś gry oferujące na konsoli wyświetlanie obrazu w trzech wymiarach miały swój udział we wprowadzeniu pod strzechy odbiorników z odpowiednimi okularami (aktywnymi i pasywnymi) — o szybszym rozgoszczeniu się w salonach telewizorów Full HD w ogóle nie wspominając. Oczywiście w przypadku PS4 promowana będzie nowa przyszłość domowej rozrywki według Sony, czyli materiały wideo w rozdzielczości 4K.

Przy zapowiedzi PlayStation 4 firma potwierdziła wsparcie dla tego formatu i już wiadomo, jak najłatwiej będzie się w niego zaopatrzyć — poprzez szykowaną specjalnie usługę, o której wspominało się na początku tego roku. Sony będzie miało odpowiednie telewizory, PS4 obsługujące filmy wysokiej rozdzielczości, a do tego dołoży właśnie cyfrowy sklep oraz wypożyczalnię. Problem jednak w tym, że przeciętny film w 4K zajmować ma przeszło 100GB... Czy to dlatego tak podkreślano, że nowa konsola może pobierać coś w tle czy nawet po jej wyłączeniu? Usługa ruszy w USA jeszcze tego lata. W sklepach pojawiają się też filmy na Blu-ray „odświeżone” do rozdzielczości 4K.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.