reklama

Sony chwilowo wycofuje opłaty za wydawanie gier na PlayStation Mobile

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jeżeli ktoś chciał wypuścić swoją własną grę na PlayStation Vita albo specjalnie certyfikowane w ramach programu PlayStation Mobile urządzenia z systemem Android na pokładzie, musiał się liczyć z pewnymi kosztami rozpoczęcia deweloperskiej działalności na tym polu — w zależności od danego regionu świata, wypadało zapłacić 99 dolarów, 65 funtów lub 80 euro za odpowiednią licencję. Sony postanowiło jednak dla zachęty czasowo z tego zrezygnować.

Obecnie ten, kto do 2 września (data ta może się niemniej w każdej chwili zmienić) zdecyduje się spróbować wypuścić coś samemu w ramach PSM, potrzebuje tylko się zarejestrować. Nieco więcej papierkowej roboty czeka chętne firmy. Bezpłatna teraz licencja umożliwia podjęcie się dystrybucji własnych dzieł na PlayStation Store. Nie należy zapominać, że aplikacja i tak musi przejść przez odgórny proces zatwierdzania, więc zgłoszenie jej do upublicznienia może się spotkać z odmową (oczywiście w pewnych przypadkach, chodzi głównie o wyłapanie prób rozpowszechniania nieodpowiednich treści czy łamania praw autorskich). Niestety na razie Polski dalej nie ma na liście krajów, gdzie PlayStation Mobile byłoby oficjalnie dostępne. Czy do września coś się w tej kwestii zmieni?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii