Sony odpowiada na masę pytań związanych z PS4, w konsoli zabraknie paru ważnych opcji

Strona główna Aktualności

O autorze

Szykujecie się do kupna PlayStation 4, ale mieliście jeszcze wiele pytań związanych z konsolą, które pozostawały bez odpowiedzi? Sony zebrało najczęściej pojawiające się kwestie do kupy i upubliczniło w sieci w formie długiego FAQ. Wydaje się, że gracze są nastawieni do urządzenia pozytywnie, jednak pojawia się tutaj kilka rzeczy mogących nieco zabrudzić różowe okulary, bowiem system paru przydatnych opcji nie zaoferuje.

Nie będzie co prawda problemu z wymianą montowanego w środku fabrycznie dysku 5400 RPM SATA II, byle tylko zamiennik miał więcej niż 160GB i po prostu rozmiarowo mieścił się w konsol, ale też z uwagi na brak wsparcia dla zewnętrznych magazynów chyba trzeba już od premiery myśleć o czymś większym (standardowo 500GB) w przyszłości. Szczególnie, że wszystkie gry należy zrzucać z płyt Blu-ray na HDD. Nie ma wsparcia dla DLNA, nie odtworzymy też płyt audio CD, ani ulubionych kawałków muzycznych w mp3. Sony mocno promuje usługi Music Unlimited i Video Unlimited.

Rozważa się obsługę rozdzielczości 4K dla obrazów i filmów, ale w grach jej raczej nie uświadczymy. Żeby móc oglądać filmy DVD lub BR potrzebne będzie aktywowanie takiej funkcji przez Internet, zaraz po zainstalowaniu pierwszej aktualizacji dla systemu. W przypadku braku dostępu do sieci trzeba sobie zamówić specjalną płytkę odblokowującą funkcję. PS4 przesyła obraz wyłącznie po HDMI, nie podłączymy więc sprzętu pod przestarzałe telewizory czy monitory. Sony dopuszcza ponadto pojawianie się gier z blokadami regionalnymi, choć ogólnie nie powinno to mieć miejsca. Korzystanie z opcji przycisku Share na padzie nie wymaga opłacania abonamentu PlayStation Plus, ale swoimi rzeczami podzielimy się tylko na Twitterze (obrazy), Facebooku (obrazy i filmy), a także Ustream oraz Twitch (wideo, strumieniowanie rozgrywki). Zabraknie wsparcia dla YouTube, przynajmniej z początku. Nie wiadomo na razie czy i kiedy się ono pojawi.

© dobreprogramy