reklama

Sony pokazuje i objaśnia PlayStation App

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Sony zapowiadała darmową aplikację PlayStation dla urządzeń przenośnych, która wspomoże obsługę PS4 i zaprezentowano jej wygląd graficzny, zarazem też zdradzając kilka możliwości, jakie daje. Pojawi się ona w App Store oraz sklepie Play w okolicach premiery nowej konsoli i przede wszystkim łączyć ma nas z gronem znajomych, kiedy jesteśmy z dala od telewizora. Ważne wydarzenia nam nie umkną.

Będziemy przykładowo śledzić aktywność przyjaciół (m.in. czy akurat strumieniują rozgrywkę do sieci) lub porównywać trofea plus rzecz jasna zostawiać kumplom wiadomości tekstowe, a także głosowe. PlayStation App to też natychmiastowy dostęp do zbioru najważniejszych aktualności dotyczących marki oraz możliwość dokonywania zakupów w PlayStation Store, by po powrocie do domu mieć już na PS4 grę pobraną i gotową do uruchomienia. Do tego dochodzi funkcjonalność podobna bardzo do konkurencyjnego rozwiązania Xbox SmartGlass, czyli używanie urządzenia dotykowego jako dodatkowy albo może nawet zastępczy ekran.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama