reklama

Sony ujawnia które urządzenia otrzymają aktualizację do Androida 4.4

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski rodzynek wśród moderatorów XDA, zatwardziały użytkownik Androida i Linuxa. Fan post rocka i Manchesteru United.

Już za kilka tygodni Sony, jeden z głównych graczy na rynku mobilnym, winno zaktualizować swoje urządzenia do Androida 4.3 Jellybean. Zapowiedziana na grudzień aktualizacja to jednak nie wszystko. Japoński koncern wyjawił ostatnio plany aktualizacji do zaprezentowanego niedawno Androida 4.4.

Wynika z nich, że KitKat zostanie oficjalnie wydany dla najnowszych flagowców jak: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z Ultra i Xperia Z1, które w tym momencie korzystają z wersji 4.2. Nie są to jednak wszystkie urządzenia, które mają otrzymać najnowszego Androida. Sony przekazało również dobre wiadomości dla użytkowników Xperii SP, która także ma otrzymać aktualizację do wspomnianej wersji. Niepewnym pozostaje los Xperii ZR, Xperii T, Xperii TX oraz Xperii V, których status ,,under investigation'' wskazuje, że japońska firma sprawdza czy urządzenia spełniają wszystkie kryteria by nowego Androida otrzymać. Nie należy traktować tego jako pewnej zapowiedzi portu najnowszej wersji dla tych urządzeń, jednak istnieje pewne prawdopodobieństwo, że aktualizacja zostanie wydana choćby dla części tych telefonów.

Sony nie ujawniło natomiast daty planowanej aktualizacji, jednak wcześniejsze doświadczenia pokazują, że nie należy spodziewać się oficjalnego KitKata wcześniej niż na wiosnę 2014 roku. Status urządzeń sprawdzić można na oficjalnych stronach Sony Mobile.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama