r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sony wprowadzi uciążliwe reklamy w grach?

Strona główna Aktualności

Wiele firm zgłasza do urzędów patentowych na całym świecie codziennie setki rozwiązań, które chcą zastrzec. Graczy szczególnie interesuje to, o zastosowaniu jakich mechanizmów myślą producenci sprzętu, w tym Apple, Microsoft, Nintendo czy Sony. Ten ostatni gigant, jak się dopiero niedawno okazało, od jakiegoś już czasu przypatruje się między innymi sprawie wprowadzenia reklam w trakcie grania.

Mechanizm byłby niezwykle prosty i wzorowany na tym stosowanym od dawna przez komercyjne stacje telewizyjne, acz oczywiście odpowiednio zmodyfikowany. Jeżeli kiedyś wejdzie w życie, podczas zabawy z konsolą, albo na komputerze, gra w pewnym momencie zwolni, co oznaczać ma, że za moment na ekranie pojawi się reklama. Po jej wyświetleniu zabawa zostanie wznowiona, a w przypadku dłuższych materiałów promocyjnych ewentualnie przewinięta o kilka sekund, żeby gracz przypomniał sobie, gdzie skończył.

Patent z punktu widzenia konsumenta może wydawać się bzdurą, nie należy jednak zapominać, że w telewizji także kiedyś nie było reklam w środku nadawanego filmu. Pozostaje pytanie, czy chodziłoby o stosowanie systemu wyłącznie w przypadku gier darmowych, w ten sposób je utrzymując i za pozyskane z reklam środki rozwijając, czy też przy postępującym przenoszeniu wszystkiego do chmury oraz coraz powszechniejszym wymaganiu od graczy stałego dostępu do Internetu to nie stanie się kiedyś jednak ogólno panującą modą...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.