r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sony wstrzymuje aktualizacje Androida: problemy z dźwiękiem i kartami pamięci

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Po 4 miesiącach w końcu doczekaliśmy się stopniowego udostępniania systemu Android 7.0 Nougat w ramach aktualizacji OTA przez największych producentów. W ostatnim czasie aktualizacja pojawiła się na Samsungach Galaxy S7, zawitała ona także na smartfony Sony i… szybko została wstrzymana.

W przypadku Samsungów, krótko po rozpoczęciu aktualizacji OTA, pojawiły się informacje o tym, że proces został globalnie wstrzymany. Szybko okazało się jednak, że dotyczy to tylko wariantu flagowców z procesorem Snapdragon 820, które do sprzedaży trafiły na rynku chińskim. To, co było się sporym wyolbrzymieniem w przypadku Samsungów, okazało się jednak prawdą w kwestii aktualizacji Xperii.

Jak donosi xperiablog.net, proces aktualizacji dla urządzeń z serii Xperia Z rozpoczął się przed kilkoma dniami. Najnowszą wersję miały otrzymać smartfony Xperia Z5, Z3+ i tablet Z4. Niestety, użytkownicy zgłaszali problemy z aktualizacją oprogramowania, co poskutkowało decyzją o zatrzymaniu jej dystrybucji.

r   e   k   l   a   m   a

Sony poinformowało oficjalnie, że użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje urządzenia, zgłaszali błędy między innymi z odtwarzaniem muzyki oraz odczytem danych z zaszyfrowanych kart pamięci. Producent twierdzi, że zidentyfikował już źródło problemów, zaś firmware z niezbędnymi poprawkami pojawi się tak szybko, jak będzie to możliwe.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.