Sony wznowieniami gier z PS3 na PS4 chce przyciągnąć do konsoli posiadaczy Wii

Strona główna Aktualności

O autorze

Wii nie oferowało pięknych graficznie gier, dając posiadaczom systemu tytuły z oprawą w niskiej rozdzielczości, co nie przeszkodziło jednak urządzeniu przebić popularnością potężniejszych maszyn, czyli Xboksa 360 oraz PS3. Nintendo nie udało się powtórzyć sukcesu z oferującą projekty w HD konsolą Wii U i tutaj swoją szansę widzi oczywiście konkurencja. Sony z miłą chęcią przygarnęłoby około 100 milionów użytkowników Wii, szukających rozrywki prawdziwie nowej generacji. Z myślą o nich m.in. pojawią się wznowienia hitów z PlayStation 3 na PS4. The Last of Us: Remastered to nie koniec.

Oczywiście w pierwszej kolejności podkreśla się wiele ciekawych możliwości nowego urządzenia firmy, które nie tylko do gier się nadaje, lecz oferuje też szereg funkcji multimedialnych. W dobrej cenie można nabyć sprzęt, z którego z radością korzystać będzie również potem cała rodzina — tak jak z Wii. Badania sprzedaży pokazują, że część fanów Nintendo już przesiadła się ochoczo na PlayStation 4, a wszystkich niezdecydowanych Sony pragnie zachęcić właśnie ulepszonymi reedycjami hitów z PS3. Niejednokrotnie gracze podkreślali, iż system ma wspaniałe produkcje na wyłączność, a teraz za jednym zamachem konsolowcy będą mogli nie tylko poznać nową (według firmy) jakość grania, ale przy okazji odrobić ważne pozycje, które ich wcześniej ominęły.

Nie każdego przecież było stać na dwie lub więcej konsol, a Nintendo Wii bardzo długo wysoko sobie ceniło, więc niektórzy odpuścili PlayStation 3. Głowa Sony Computer Entertainment Andrew House zdaje sobie sprawę, że wznowienia Full HD gier mogą zostać potraktowane jako próba szybkiego, ponownego wyciągnięcia pieniędzy za raz już sprzedany produkt, ale prosi fanów PlayStation o wyrozumiałość. Chce przyciągnąć inne grono odbiorców i poszerzyć liczebność całej swej wspaniałej społeczności.

Po cichu zapowiadane są kolejne odświeżone klasyki i nie chodzi tylko o gry w miarę nowe, jak Beyond: Dwie Dusze. Przebąkuje się o przypominaniu marek sprzed dekad, próbie dania dorosłym graczom, na których nostalgii zaczęli już niedawno zarabiać deweloperzy, tego, czego w głębi duszy chcą, a więc klasyków w nowoczesnej formie. Gdyby Sony miało przywrócić do życia jakąś dawną grę w wydaniu na PlayStation 4 to co to powinno być? Przykładowo restart serii Jak & Daxter był już niegdyś w planach...

© dobreprogramy
s