r   e   k   l   a   m   a
reklama

Sony zapowiada PS Vita TV, konsolkę stworzoną z myślą o telewizorach i multimediach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W październiku Japończycy dostaną nową konsolę PlayStation Vita, a od 14 listopada będą mogli kupić sobie także PS Vita TV — niepozorne z wyglądu pudełeczko, ale o sporych możliwościach. Firma Sony zbadała rynek i wyszło na to, że wielu graczy z chęcią sprawdziłoby tytuły z jej przenośnego sprzętu, ale zamiast wpatrywać się w niewielki ekran woleliby bawić się na telewizorze. Urządzenie to coś nie tylko dla nich.

PS Vita TV w bielutkiej obudowie 6 na 10 centymetrów zamknięte ma niezwykle wiele dobra. Po pierwsze umożliwi uruchamianie gier z Vity, przy czym tylko tych, które nie wymagają dotyku. Kartę wkłada się z boku i już można cieszyć się dotąd przenośnymi produkcjami na największym w salonie ekranie, naturalnie z bezprzewodowym padem w dłoni. Po drugie, sprzęt pełni funkcję przekaźnika treści, dzięki czemu pooglądamy filmy czy odpalimy gry z PlayStation 4 niekoniecznie musząc znajdować się w tym samym pomieszczeniu. Zabieramy po prostu rozrywkę ze sobą do pokoju, jeśli telewizor nie jest akurat wolny. System obsłuży też produkcje z PSP czy PSOne w cyfrowej formie. Oferuje złącza Ethernet, USB, HDMI i dodatkowo na kartę pamięci. Do tego jest WiFi i Bluetooth. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 1080i. Koszt na Japonię to koło 100 dolarów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem