SopCast SopCast 4.2.0

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SopCast jest darmowym narzędziem przeznaczonym do nadawania i odbierania za pośrednictwem protokołu Sop:// strumieni audio - video w czasie rzeczywistym.

Wykorzystanie technologii Streaming Direct Broadcast System zaczerpniętej z P2P (Peer-to-Peer) sprawia, że stworzenie swojej własnej telewizji i nadawanie kanałów innym użytkownikom społeczności jest proste i możliwe bez posiadania potężnych serwerów i ogromnych przepustowości łączy.

Aplikacja posiada bardzo przyjazny interfejs przypominający standardowy komunikator internetowy, umożliwia określanie ilości dopuszczonych widzów do naszego kanału, pozwala na nadawanie wielu strumieni (asf, wmv, rm, rmvb itp.) i zapętlanie ich w ciągły materiał telewizyjny. Dostępne są również statystyki odnośnie zainteresowania kanałami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

spora ilość kanałów, dobra jakość, polski interfejs, logowanie anonimowe
potrzebny niezły internet, ociężałe działanie
ocena użytkownika
30.07.2011 22:32 • Recenzja do wersji 3.4.0

SopCast to program marzenie do oglądania np. transmisji meczów piłkarskich ekstraklas całej Europy. Ciężko może trafić na transmisję PL (a o dobrej jakości można pomarzyć), jednak zagraniczne z angielskim i rosyjskim (mi akurat to pasuje) komentarzem znaleźć nietrudno. Nie wspomnę o transmisjach z komentarzem arabskim. Tych jest aż za wiele. Ale jeśli chcecie się pośmiać -> polecam ;-)

Interfejs jest całkowicie spolszczony. To dobrze, bo czasem w gąszczu tych zawiłych ustawień programu nie ma czasu ani chęci się w nie wgryzać. Tymbardziej że program włączamy za pięć dwunasta zazwyczaj.

Mnoga liczba kanałów to też jest spory plus. Innych jak meczowe kanały nie szukałem zbytnio. Jednak nudnego dnia zdarzyło mi się klikać "na oślep" i na kilku pozycjach nawet zawiesiłem oko ;-)

Ciekawą opcją jest możliwość "przeklikania" stream'a do innego odtwarzacza wideo. Standardowo WMP. Działa to o tyle fajnie że możemy sobie np w naszym WMP skalować dowolnie (wg ustawień programu) obraz. W SopCaście jest to zwykłe okienko, powiększone i pełen ekran. Zauważyłem także, iż odtwarzanie w odzielnym odtwarzaczu poprawia działanie samej transmisji kanału (bynajmniej na słabszych komputerach). Musimy jednak mieć włączonego SopCasta by odtwarzanie działało.

Do poprawnego działania (wg mnie) potrzebne jest łącze min. 2mega. Poniżej też się da ale zdecydowanie te najsłabsze transmisje. Ogólny interfejs SopCasta choć dość ładny i przejrzysty nie działa tak super szybciutko. Daje też trochę obciążenia komputerowi. Na gorszych maszynach zdarzało się wyłączać procesy z czystego systemu bo nie chciał dobrze działać ;-)

Możemy się zalogować anonimowo. To MEGA plus. Najbardziej dla świeżego użytkownika, który ściąga program tuż przed meczem i chce od razu oglądać. Istnieje opcja założenia konta oczywiście. Jej sporym plusem jest możliwość dodawania do ulubionych swoich sprawdzonych kanałów. Bez tego, zapamiętuje jedynie ostatnio oglądane kanały.

Myślę że można polecić ten program każdemu kto chcę coś obejrzeć ;-) Szczególnie zadowoleni mogą być fani piłki nożnej! Ja gdy nie mam dostępu do swojej Cyfry+ oglądam mecze właśnie poprzez SopCasta. Polecam!!