Sophos Anti-Rootkit 1.5.4

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sophos Anti-Rootkit to bezpłatny programik przeznaczony do wykrywania i usuwania rootkitów - potencjalnie niebezpiecznych, ukrytych programów i procesów, które mogą umożliwiać hakerom włamanie do systemu i przejęcie nad nim kontroli lub pozwalać na ukrycie innego potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania.

Aplikacja skanuje rejestr, pliki na dysku twardym i uruchomione procesy. W momencie wykrycia rootkita, dostarcza szereg danych na jego temat w tym również informacji dotyczących wpłynięcia na działanie systemu usunięcia takiego szkodnika. Niestety Sophos Anti-Rootkit nie instaluje w Menu Start swojego skrótu przez co trzeba go uruchamiać bezpośrednio z folderu do którego zostały wypakowane pliki instalacyjne. Po uruchomieniu jest za to banalnie prosty w obsłudze.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w instalacji
niedopracowana obsługa
ocena użytkownika
08.05.2015 08:10 • Recenzja do wersji 1.5.4

Skanowanie całego komputera trwało ponad 40 minut, program znalazł 110 plików i przy próbie "czyszczenia" obojętnie którego pliku wyrzuca komunikat,że jego usunięcie jest niezalecane - rozumiem gdyby w ten sposób program pokazywał który plik można usunąć bezpiecznie a który nie a tu przy każdym pliku ten komunikat więc skąd mam wiedzieć czy po usunięciu danego pliku coś się nie wysypie, nie można np przy użyciu shift zaznaczyć zakresu plików - trzeba klikać pojedynczo,w końcu po kilkunastu minutach "klikania" zaznaczyłem jeden i pomimo komunikatu usunąłem - okno programu się zamknęło i cała lista znalezionych plików zniknęła czyli sumarycznie prawie godzina straconego czasu na nic a komputer wciąż nie działa prawidłowo - nie polecam, odradzam, szkoda czasu.