reklama

Sophos Free Encryption 2.40.1.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sophos Free Encryption to bezpłatny i prosty w obsłudze program przeznaczony do szyfrowania danych na komputerze. Przy użyciu aplikacji zabezpieczymy wszystkie nasze prywatne dane oraz pozostałe pliki i foldery przechowywane na twardym dysku lub innym nośniku danych.

Program obsługuje wszystkie rodzaje plików, dzięki temu możemy zabezpieczyć prywatne dokumenty, zdjęcia, filmy, muzykę oraz inne pliki archiwalne lub wykonywalne. Oprócz tego korzystając z aplikacji zaszyfrujemy wszystkie wiadomości przesyłane drogą elektroniczną oraz zabezpieczymy dowolny plik z poziomu Eksploratora Windows.

Sophos Free Encryption umożliwia również tworzenie samorozpakowujących się archiwów, tak aby można je było odtworzyć i rozpakować bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Warto dodać, że aplikacja podczas szyfrowania plików automatycznie je kompresuje, zmniejszając ich rozmiar na dysku twardym.

Obsługa programu jest banalnie prosta. Wystarczy dodać odpowiednie pliki, które zamierzamy zaszyfrować i następnie wpisać zabezpieczające hasło i wskazać domyślny katalog, w którym zostanie utworzone zaszyfrowane archiwum. Sophos Free Encryption posiada też przydatną funkcją umożliwiającą szyfrowanie danych i przesyłanie ich drogą elektroniczną.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 22.04.2013 21:05

Świetny program , prosty w obsłudze , intuicyjna obsługa .
Chociaż tylko troche znam Angielski to odrazu wiedziałem jak szyfrowac . Sophos przecież też jest znany z dobrego programu anty rootkit .
Niewiem tylko czy to normalne że normalnie da się usunąc zaszyfrowany plik bez podawania hasła ?
I jeszcze ciekawi mnie czy jak teraz mam zaszyfrowane pliki i bym odinstalował Sophos i znowu zainstalował to odszyfrował bym te pliki ?
Ale to już sprawa drugorzędna , program świetny , szacunek dla ludzi którzy robią tak proste rozwiązania

reklama