Sophos Virus Removal Tool

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sophos Virus Removal Tool to kolejny bezpłatny skaner stworzony przez firmę Sophos i przeznaczony do usuwania różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania z już zainfekowanych komputerów. Z powodzeniem wykorzystywany on może być do zapobiegawczej analizy komputera jako uzupełnienie standardowych programów antywirusowych.

Oprogramowanie zaprojektowane i stworzone zostało do walki z takimi szkodnikami jak wirusy, komponenty szpiegujące, rootkity czy fałszywe aplikacje zabezpieczające. Umożliwia ono przeprowadzenie szczegółowego skanu całego systemu na żądanie użytkownika w wybranym przez niego momencie. Analizie poddawane są wszystkie pliki na dysku twardym, nośniki wymienne, zawartość rejestru systemowego oraz pamięć podręczna środowiska operacyjnego. Po zakończonej pracy narzędzie wyświetla pełną listę wykrytych szkodników, umożliwiając również ich usunięcie.

Poza standardowym trybem działania Sophos Virus Removal Tool uruchamiany może być także z poziomu wiersza poleceń. Opcja ta okazać się może przydatna w przypadku kiedy nasz system doznał awarii na wskutek szkodliwego oprogramowania i niemożliwe jest jego poprawne uruchomienie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
cephei   13 #8 05.08.2017 13:03

@izok1980: Nie wiem, ale nie sądzę. Pewnie tylko jak to skaner na żądanie, nie działa cały czas.

izok1980   9 #7 05.08.2017 10:11

@cephei: Czy ten skaner się czymś różni od zainstalowanego sophos home na PC ? Pozdr.

  #6 26.07.2017 09:03

Narzędzie skanuje komputer i usuwa wszystkie znalezione wirusy . Czy jest możliwość zaznaczenia opcji w programie aby znalezione wirusy nie usuwał od razu lecz dał nam mozliwość podjęcia decyzji czy je usunąć ?

cephei   13 #5 30.03.2017 10:53

@Bogdan_G: Sophos to jedna z lepszych firm, a ostatnio przejęli taki słynny program jak Hitman.Pro godny zaufania skaner i jako antywirus ma świetne wyniki

  #4 28.06.2016 12:54

Ten skaner z darmowych z zakresu poszukiwania szkodników jest najskuteczniejszy według mojej oceny nr.1 . Jest prosty w obsłudze ale podstawowe wyrazy techniczne obsługi produktu po angielsku zalecam nauczyć się np. do czego służą .

FreeWare_RK   21 #3 19.01.2015 14:08

@sirWlodek (niezalogowany): Na czym zainstalowałeś? Na PC? Czy Androidzie? Sophos na szczycie listy ... hmmmm coś dziwne mi się to wydaje.

  #2 18.01.2015 02:24

PC Format nr 2/2015 str. 84-88. Test antywirusów wykonany przez to czasopismo wygrał SOPHOS. Test dotyczył darmowych antywirusów na androida głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Drugie miejsce zajął Avast Mobile Security & Antivirus. Wyrzuciłem AVG, chociaż też się nieźle spisywał ale ostatnio przepuścił kilka malwerów i nawet jakiegoś Trojana. Zainstalowałem właśnie SOPHOS i jak na razie jest wszystko Ok.

Bogdan_G   19 #1 25.11.2013 18:55

Trudna decyzja i brak podstawowych informacji, żeby zaryzykować. Powszechnie brak opinii w necie, a podstawowe jest to, czy instalowany program jako narzędzie przecież nie codziennego użytku, to właściwe, jako narzędzie, powinno był przenośne. Co ten program instaluje? Nie doczytałem się, czy można mieć jakikolwiek wybór tego, co wykaże ten program ze skanowania. Trafiłem na opinie, że program często wskazuje false positive. Poczytałem o ubolewaniu producenta, że facebook poddał ten removal, miażdżącej krytyce i o tym, że może skasować gg, czy klucze windows do poprawnego działania choćby myszy, czy klawiatury.
Wynalazki, to sporawa potrzebna, ale, gdy cel niejasny, to trudno zaufać.