Sophos Virus Removal Tool

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sophos Virus Removal Tool to kolejny bezpłatny skaner stworzony przez firmę Sophos i przeznaczony do usuwania różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania z już zainfekowanych komputerów. Z powodzeniem wykorzystywany on może być do zapobiegawczej analizy komputera jako uzupełnienie standardowych programów antywirusowych.

Oprogramowanie zaprojektowane i stworzone zostało do walki z takimi szkodnikami jak wirusy, komponenty szpiegujące, rootkity czy fałszywe aplikacje zabezpieczające. Umożliwia ono przeprowadzenie szczegółowego skanu całego systemu na żądanie użytkownika w wybranym przez niego momencie. Analizie poddawane są wszystkie pliki na dysku twardym, nośniki wymienne, zawartość rejestru systemowego oraz pamięć podręczna środowiska operacyjnego. Po zakończonej pracy narzędzie wyświetla pełną listę wykrytych szkodników, umożliwiając również ich usunięcie.

Poza standardowym trybem działania Sophos Virus Removal Tool uruchamiany może być także z poziomu wiersza poleceń. Opcja ta okazać się może przydatna w przypadku kiedy nasz system doznał awarii na wskutek szkodliwego oprogramowania i niemożliwe jest jego poprawne uruchomienie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!