Sophos broni PatchGuard w Windows Vista

Strona główna Aktualności

O autorze

Sophos wydał komentarz do sporów pomiędzy firmami Microsoft oraz McAfee i Symantec. Przypomnijmy, że firmy tworzące oprogramowanie antywirusowe i zabezpieczające skarżą się na Microsoft, że ten umyślnie blokuje im dostęp do jądra 64-bitowego systemu Windows Vista. Pisaliśmy o tym kilka razy, ostatnio w piątek.

Tymczasem Sophos, firma również uczestnicząca w rynku oprogramowania antywirusowego opublikowała komentarz w tej sprawie. Sophos wydaje się być bardziej przychylny dla Microsoft i skupia się na swoich konkurentach mówiąc, że ci zamiast formułować poszczególne zarzuty mogli wcześniej skupić się na dostosowaniu swojego oprogramowania dla nowej platformy systemowej Microsoft.

Sophos utrzymuje, że w trakcie produkcji własnego oprogramowania antywirusowego przeznaczonego dla systemu Windows Vista nie napotkali żadnych problemów. Firma uważa również, że ich oprogramowanie nie ucierpiało na skutek nowych ograniczeń podyktowanych przez PatchGuard. Na dodatek Sophos oświadczył, że jego zdaniem Microsoft zapewnił wystarczające interfejsy dostępowe i nie są potrzebne żadne dodatkowe biblioteki. Sam PatchGuard zaś zdaniem Sophos to duży krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa systemu.

Widać zatem dwa zupełnie różne spojrzenia na całą sytuację - z jednej strony firmy takie jak McAfee czy Symantec krytykujące nową funkcjonalność, a z drugiej jej obrońcy, np. Sophos. Pewne jednak jest, że Microsoft będzie musiał wprowadzić zmiany i zapowiedział, że to zrobi - czas pokaże, czy konkurenci będą z tych modyfikacji zadowoleni.

© dobreprogramy
s