reklama

Soul Fjord — gra projektantki Portala na wyłączność dla OUYA

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kim Swift, główna projektantka popularnej gry Portal, w 2009 roku dołączyła do studia Airtight Games, aby wraz z osobami o podobnych zamiłowaniach przekładać swoje niecodzienne pomysły na nowe produkcje. Tutaj stworzyła niezwykłe Quantum Conundrum, a po sukcesie konsoli OUYA na Kickstarterze zainteresowała się możliwościami tej niewielkiej kostki, która zamierzała podbić świat. Na wyłączność dla niej powstaje oto dzieło o nazwie Soul Fjord.

Burza mózgów w zespole przyniosła dwa główne pomysły na nowy projekt — chodziło o coś w muzycznych klimatach lat 70-tych zeszłego wieku albo podszytego mitologią nordycką. Soul Fjord stanowi ciekawe połączenie obu idei. Dusza czarnoskórego afro-wikinga Magnusa Jonesa nie zostaje zaproszona na imprezę Ragnarok z okazji końca świata. Wkurzony łapie za swój ukochany topór i rusza walczyć o swoje. Będzie musiał przebić się przez różne poziomy klubu Yggdrasil, mieszczącego się w Drzewie Odyna, rytmicznie eliminując disko magów, popijające drinki smoki czy tańczące szkielety... Przypomnijmy, że OUYA wspiera już przeszło 10 tysięcy deweloperów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić