Soup Du Jour

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niektórzy mawiają, że każdy tak naprawdę może być kucharzem, bo przecież wystarczy wrzucić do garnka różne smaczne rzeczy, by coś ugotować. Nie wszyscy się z tym zgodzą, ale taki pogląd dał jednak najwyraźniej do myślenia twórcom bezpłatnej gry Soup Du Jour. Wcielamy się tutaj w pomocnika szefa kuchni gotującego tytułową zupę dnia. Przyjdzie nam odpowiednio grupować składniki oraz odpierać niebezpieczeństwa.

Zabawa bardzo przypomina klony kultowego Tetrisa, zwłaszcza te oparte na łączeniu elementów. Do garnka na dole ekranu raz na jakiś czas wpadają nowe obiekty. Naszym zadaniem jest przestawianie ich tak, aby przynajmniej cztery takie same znalazły się obok siebie. Wtedy znikną, robiąc miejsce dla kolejnych, a przy okazji podniesie się poziom wody. Gdy zupy uzyskamy dostatecznie dużo, nastąpi awans do nowego etapu.

Cała frajda płynie z nieprzewidywalności zachowania składników. Wyginają się one w pseudorealistyczny sposób. Z czasem dochodzi ich coraz więcej rodzajów, występują różne wielkości dodatków, a poza tym pojawiają się bomby czy rakiety, wygrzebujące elementy z dna garnka. Tymczasem utrata zbyt dużej ich ilości prowadzi zwyczajnie do końca gry. Trzeba przetrwać jak najdłużej, walcząc o jak najlepszy wynik punktowy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!