reklama

SourceForge.net uruchamia 'targowisko' Open Source

Strona główna Aktualności

O autorze

Popularny serwis SourceForge.net, zajmujący się udostępnianiem darmowych usług hostingowych dla projektów Open Source, uruchomił nowy program, mający znacznie ułatwić zarabianie na usługach związanych z otwartym oprogramowaniem.

Autorzy projektów OS będą dzięki temu mogli oferować na specjalnym "targowisku" swoje usługi takie jak sprzedaż wsparcia technicznego, serwisu, czy indywidualna modyfikacja kodu źródłowego pod konkretnego klienta.

Jak pokazuje stworzona na tą okazję multimedialna prezentacja, działanie "targowiska" będzie opierało się na podobnych zasadach jak znane wszystkim popularne internetowe serwisy aukcyjne takie jak eBay czy Allegro. Tak jak ma to miejsce w ich przypadku, system będzie umożliwiał wygodne wyszukiwanie, przeglądanie listy ofert i oferentów oraz wystawianie ocen czy pisanie komentarzy na temat jakości usług świadczonych przez poszczególnych kontrahentów, na podstawie czego zostanie wyznaczona punktowa reputacja każdego sprzedającego.

Serwis ułatwia i standaryzuje cały proces transakcji usług między sprzedającymi i kupującymi dzięki możliwości skorzystania z gotowych umów kontrahenckich, wprowadzenia własnej, nietypowej umowy czy ustalenia warunków umowy ze sprzedającym przed zakupem. Przy tym wszystko odbywa się za pośrednictwem określonej procedury, co ułatwia obydwu stronom uniknięcie oszustw i nieporozumień.

Płatności za usługi mogą odbywać się za pośrednictwem systemu PayPal, karty kredytowej, czeku lub innych dostępnych metod. Za każdą transakcję serwis SourceForge.net pobierze od 7,7 do 12,5% prowizji, zależnie od jej końcowej sumy.

To posunięcie serwisu SourceForge.net jest zapewne związane z ogłoszonymi niedawno wynikami finansowymi za pierwszy kwartał - firma zanotowała bowiem stratę w wysokości 1,1 miliona USD.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama