r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

South Park: The Stick of Truth ocenzurowane także w Europie

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Popularny serial animowany South Park trudno nazwać poprawnym politycznie, ale wypatrujący The Stick of Truth, czyli gry na nim opartej, doskonale wiedzieli, czego się po produkcji na PC, Xboksa 360 oraz PS3 spodziewać. Trey Parker i Matt Stone, twórcy marki, to para konkretnie stukniętych gości, dla których nie ma tematów tabu, więc sklasyfikowanie gry jako produktu od 18 lat nie dziwi. Dziwi natomiast decyzja Ubisoftu, który postanowił w Europie zagrać bezpiecznie. Zdecydowano się dzieło ocenzurować.

Nie do końca wiadomo, co z edycją komputerową, ale w konsolowych pod nóż trafiło na pewno siedem około 20-sekundowych scen, w tym dwie mini-gierki, w których gracz przeprowadzał aborcję, a także pięciokrotne potraktowanie bohaterów sondami doodbytniczymi. Warto może przypomnieć, że kosmici poddawali Cartmana podobnej analizie już w premierowym odcinku pierwszej serii i fani South Park na bank do tej pory to wspominają, śmiejąc się pod nosem. W serialu mieliśmy naprawdę gorsze rzeczy... Wycięte sceny zastąpione zostaną planszami z komentarzami pomysłodawców przygód paczki niesfornych dzieciaków. Poza Europą, gra ocenzurowana będzie też m.in. na Bliskim Wschodzie, w Afryce czy Australii. Była to decyzja czysto marketingowa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.