r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Space Engine 0.9.8.0

Strona główna Windows Gry Symulatory
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Space Engine to darmowy symulator podróży po kosmosie. Można w nim przemierzać poprawny fizycznie i przepięknie renderowany Układ Słoneczny, Drogę Mleczną i bardziej odległe galaktyki.

W Space Engine znajdują się wszystkie znane obszary przestrzeni kosmicznej, odwzorowane z fizyczną dokładnością. Regiony jeszcze niezbadane zaś są generowane proceduralnie, by nie burzyć wrażeń z eksploracji. Smulator pozwala graczowi wylądować na każdej z planet, księżyców czy asteroid i obserwować obce światy w postaci modeli 3D.

r   e   k   l   a   m   a

W czasie rzeczywistym są obliczane ruchy obiektów po orbitach i cienie, a mgławice można oglądać w postaci wolumetrycznych modeli. Dla Ziemi opracowany został ponadto model atmosfery.

W symulatorze gracz może poruszać się dowolnie z użyciem klawiszy WSAD lub wybrać obiekt, do którego dąży, i włączyć autopilota klawiszem G.

Do symulatora powstało wiele modyfikacji i dodatkowych materiałów, które można znaleźć na forum użytkowników.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Space Engine na weekend: tak realistycznego kosmosu nie ma w żadnej grze

40
ROZRYWKA 20.08.2016 | Anna Rymsza

W ramach cotygodniowej, weekendowej rozrywki i na fali popularności niekoniecznie udanej gry No Mans Sky proponuję symulator Space Engine. W nim można swobodnie przemierzać przestrzeń kosmiczną, lądować na planetach i asteroidach, a przede wszystkim cieszyć się łagodną muzyką i pięknymi widokami z odległych światów. Space Engine tworzy przestrzeń kosmiczną w sposób tak realistyczny, jak to tylko możliwe. Znane fragmenty kosmosu zostały odwzorowane na podstawie ogólnodostępnych danych, niezbadane zaś są generowane proceduralnie, by zapewnić graczom przestrzeń bez „dziur”. Symulator na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 26.02.2017 21:02

Szukałem takiego programu/gry od kilku lat, ale nie wiedziałem co wpisać by To znaleźć. Niech wam będą dzięki, Internety kochane!

  #5 06.01.2017 01:18

jak mozna porownywac gre (badz co badz bardzo rozczarowujaca) w ktorej laduje sie na planetach i je eksploruje do zwyklego latania kamera po kosmosie (jak ladnie by nie byl renderowany)? do sandbox universe predzej mozna

  #4 05.10.2016 16:17

Wersja 0.9.8.0 wymiata. W końcu mam kartę graficzną która daje radę na maksymalnych ustawieniach w 3144x1440 - i eksploracja kosmosu po prostu powala. Niesamowity program! Walory edukacyjne niepodważalne. Potęga kosmosu/świata daje do myślenia.
BTW: jeśli ktoś szuka NMS z podobną grafiką jak w Space Engine - to albo Elite: Dangerous albo na steamie jest coś co się nazywa GRAV ;)

pixel99   3 #3 20.08.2016 14:07

Trailer robi wrażenie, mam nadzieje że sam symulator (właśnie się pobiera) będzie równie ciekawy.

  #2 20.08.2016 13:15

Właśnie tak powinien wyglądać NMS ,a nie tak żałośnie drętwo jak obecnie . Bo jaki jest sens przesiadki na nowe karty NV z seri 1000 kiedy gry mają jakość grafiki sprzed 8 - 10 lat .

Aktyzm   6 #1 20.08.2016 11:15

Brawo dla autora :)

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 11:17
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.