Space Rawks 1.1

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Klasyka to klasyka i Space Rawks w udany sposób idzie w ślady niezapomnianego Asteroids. Ten bezpłatny projekt opowiadający dzieje zmagań samotnej jednostki z kosmicznymi głazami, co podpowiada już sam tytuł, stanowi bardzo miły powrót do przeszłości oraz kolorowej wektorowej grafiki. Znaną mechanikę zabawy sprzed lat wzbogacono o nowe elementy, zwiększając poziom wyzwania, a zarazem radość z gry.

Akcja toczy się na tle kolorowej siatki, którą jednak można szybko wyłączyć w opcjach. Może ona dekoncentrować. Sterujemy małym statkiem, potrafiącym przyśpieszać, obracać się na boki plus oczywiście strzelać. Dodatkową pomocą jest opcja włączenia na chwilę osłon. Wszystko to, by uniknąć nadlatujących zewsząd asteroid, które po trafieniu rozszczepiają się na mniejsze. Poziom kończymy pozbywając się wszystkich.

Im dalej, tym trudniej. Głazów coraz więcej i o wiele częściej pojawiają się strzelające w nas spodki kosmiczne. Te warto szybko eliminować, bo ilość żyć jest ograniczona. Nowość to wypadające z rozwalanych asteroidów dopalacze, potrafiące znacznie zwiększyć siłę ognia czy nawet zmienić cały statek w potężniejszy. Efekt po ich zebraniu generowany jest niemniej losowo. Da się też trafić utrudnienie, a nie pomoc.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!