r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Spamerzy lubią Google Sites

Strona główna Aktualności

Specjaliści ostrzegają, że w lipcu spamerzy szczególnie upodobali sobie serwis Google Site. Umożliwia on założenie własnej witryny internetowej. Spamerzy tworzą więc je automatycznie i próbują zachęcić internautów, by je odwiedzali.

Tradycyjne filtry antyspamerskie nie poradzą sobie z taką taktyką, gdyż domena Google'a należy do domen zaufanych. Spamerzy używają Google Sites i innych aplikacji Google'a jak tarczy. W przeszłości korzystali z własnych domen, ale szybko trafiały one na czarne listy. Dzięki wykorzystaniu domeny Google'a ich witryny nie są blokowane. Ponadto Google Sites zapewniają dobrą przepustowość łączy i dają dostęp do narzędzi Google Analytics, dzięki czemu spamerzy wiedzą, ilu użytkowników udaje im się namówić do wizyty na swoich stronach - mówi Matt Sergeant.

Obecnie domena Google'a jest spotykana w 1% spamu. Jednak od kilku miesięcy specjaliści notują bardzo szybki wzrost popularności Google Sites wśród spamerów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.