Spamożerca ze stajni Symanteca

Strona główna Aktualności

O autorze

Problem spamu, czyli niechcianej poczty z reklamami zapychającymi skrzynki e-mail, dotyka już praktycznie każdego, kto korzysta z poczty internetowej. Firma Symantec, znana przede wszystkim z popularnych programów antywirusowych, za kilka dni wprowadzi do sprzedaży nowe narzędzie Norton AntiSpam 2004, które ma tym problemom zaradzić.

Norton AntiSpam 2004 jest programem, który integruje się z klientem poczty elektronicznej i dokonuje filtrowania przychodzących wiadomości. Obsługiwane będą programy pocztowe Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express oraz Eudora. Program ma wykorzystywać wielowarstwową technologię filtrowania spamu w efekcie czego niechciane wiadomości będą przenoszone do specjalnego folderu. Dodatkowo ma także umożliwiać funkcję blokowania reklam. Zgodnie z nową polityką producenta, aplikacja będzie wymagała aktywacji.

Cena Norton AntiSpam 2004 ma się kształtować na poziomie około 200 zł netto w wersji na 1. stanowisko i około 800 zł dla 5. stanowisk. Program nie będzie niestety, przynajmniej na razie, występował w polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy
s