Specjalna paka gier za 25 dolarów, czyli Humble Bundle of Love dla Brandona Boyera

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dawna zachęcam do regularnego zerkania na stronę Humble Bundle, bo nie tylko można za bardzo małe pieniądze stać się tutaj posiadaczem wielu ciekawych gier, sprzedawanych w specjalnych zestawach, ale również przekazać wpłacane pieniądze na jeden z celów charytatywnych. Do tej pory inicjatywa skupiała się głównie na pomocy znanym fundacjom, ale najnowsza akcja ma charakter bardziej osobisty. Niezależni twórcy oferują przeszło 30 swoich projektów w pace za 25 dolarów, aby wspomóc swojego chorego na raka kolegę Brandona Boyera — ruszyło Humble Bundle of Love.

Boyer jest przewodniczącym Independent Games Festival, a więc osobą doskonale kojarzoną przez ludzi ze sceny tzw. Indie i bliską ich sercu. Pokaźny zestaw gier (wśród nich między innymi Ethan: Meteor Hunter, Proteus, Sokobond, Stacking, Thomas Was Alone, VVVVVV czy Wizorb, a do tego też ścieżki muzyczne) ma na celu wspomożenie głównej akcji zbierania funduszy dla Brandona, która swoją drogą już pozwoli spłacić mu koszty leczenia szpitalnego. Głowa IGF znalazła się w ciężkiej sytuacji, kiedy po poważnej operacji okazało się, że towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłacenia należnych mu sum. Po zapoznaniu się z zapisami umowy dorzuconymi drobnym druczkiem wyszło na to, iż nie ma nawet co wytaczać firmie sprawy w sądzie...

Humble Bundle of Love do kupienia jest do 21 marca, a do czasu zamknięcia sprawy na pewno do zestawu dojdą jeszcze kolejne pozycje. Ich lista jest na bieżąco aktualizowana na stronie paczki. Fundusze nadprogramowe, czyli takie, które zostaną jeszcze na koncie po tym, jak Brandon Boyer stanie na nogi, przeznaczone będą na którąś z organizacji zajmujących się walką z rakiem.

Oczywiście jeżeli ktoś chciałby pomóc bardziej, 25 dolarów to tylko dolna granica wpłaty. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przekazać na słuszny cel znacznie wyższą kwotę, szczególnie, że wśród oferowanych w ramach zestawu produkcji już są różne perełki.

© dobreprogramy

Komentarze