Spectaculator Spectaculator 8.0

Strona główna Windows Emulatory Komputery 8-bit
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Spectaculator to emulator 8-bitowego komputera ZX Spectrum wydanego w 1982 roku. Dzięki niemu możemy na komputerze przypomnieć sobie kultowe produkcje wydane na wspomnianą platformę sprzętową.

Narzędzie pozwala uruchomić dowolne gry i programy, które będą działały tak samo, jakby były odtwarzane przy użyciu ZX Spectrum. Twórcy zadbali o liczne opcje konfiguracyjne, umożliwiające wybór modelu ZX Spectrum do emulowania, zdefiniowanie przycisków na kontrolerze lub joysticku, a także ustawienie sposobu wyświetlania obrazu (np. czarno-biały ekran), odtwarzania dźwięków i wiele, wiele innych. Możliwe jest także sporządzanie rejestrowanie przebiegu rozgrywki czy nagrywanie dźwięku z gry.

Za czasów świetności ZX Spectrum gry były znacznie trudniejsze, dlatego też w opisywanym emulatorze możemy korzystać z kodów, by na przykład bohater dysponował nieskończoną liczbą żyć. Komfort użytkowania zapewnia także możliwość korzystania z zewnętrznych kontrolerów podłączonych przez USB lub wykorzystujących technologię Bluetooth (jak np. pad od Xboksa 360).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!