Test Gigabyte Radeon R9 380 4GB (GV-R938G1 GAMING-4GD )

Radeon HD7790 jest kartą tanią i jak na kwotę za jaką można zakupić tę kartę jest świetna, relatywnie wydajna. Na wydajność tej karty ani trochę nie narzekam, jedynym jej mankamentem była w przypadku niektórych gier zbyt mała ilość VRAMU, zamiast dać 100zł więcej za wersję z 2GB pamięci zakupiłem wersję 1GB. W przypadku najnowszych gier 1GB VRAMU często jest zbyt małą ilością i dlatego pewnego dnia zacząłem rozważać zakup nowej karty. Rozważania te naszły mnie na długo przed premierą serii Rx 3xx, plany na zakup zmieniały się z biegiem czasu.

Bezproblemowe granie na PC — mit czy rzeczywistość?

Przeglądając fora często widzę tematy typu "this game is shit, it doesn't even work, i want a refund or gtfo!!!!" albo "gra mi nie działa, jak ją uruchomić skoro nie działa?!". Konsolowi konsumenci hamburgerów nierzadko twierdzą, że nie grają na komputerach ponieważ jest to za trudne, wymaga ogromnej wiedzy technicznej, a oni nie czują się za dobrze w tematyce komputerowej.

Zawsze gdy czytam takie rzeczy robię wielkie oczy, a po chwili zdziwienia przechodzę do próby pomocy nieszczęśnikom.

HTML5 i CSS3 w IE 5/6/7/8?

Regularnie przeglądam różne materiały na temat nowych wersji HTML oraz CSS i ostatnio trafiłem na naprawdę interesujące rzeczy: możliwość (przynajmniej częściowego) użycia CSS3 oraz HTML5 w starszych wersjach Internet Explorer. Cała sztuczka opiera się na dwóch ciekawych skryptach.

html5shiv

Jest to skrypt dodający obsługę nowych blokowych znaczników które mają duże znaczenie przy projektowaniu i budowaniu layoutu, np: nav, aside, article, etc.

Instrukcja wstępnej konfiguracji i użytkowania komputera z systemem Windows

WSTĘP

Dla stałych czytelników vortalu dobreprogramy.pl których spory procent to zaawansowani użytkownicy komputera tekst ten prawdopodobnie będzie nudny i nie wniesie do ich życia niczego nowego, jednakże uważam, że mimo wszystko także powinni go przeczytać. Słowa napisane poniżej kieruję do użytkowników którzy mają o sobie mniemanie słabo znających się na komputerach, ale chcących rozwijać się.

Dlaczego postanowiłem napisać taki poradnik?

Znudziło mnie powtarzanie na forach tych samych instrukcji i zaskakująca ich skuteczność.

"A czy Ty masz Twardy dysk?"

Pytanie z tytułu tego wpisu kiedyś zadał mi znajomy który nie zna się na komputerach, jest zwykłym użytkownikiem. Wtedy te pytanie wywołało we mnie szaleńczy śmiech.

Mam płytę główną, do tego procesor, ram przyszedł mi właśnie z serwisu po naprawie, zasilacz od kumpla jakiś stary dostałem, mysz i klawiatura wolne w moim domu zawsze się znajdą, do pełnego komputera brakowało tylko twardego dysku.