SpeedyFox SpeedyFox 2.0.29.150

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SpeedyFox to malutkie i proste w użyciu narzędzie, którego zadaniem jest zwiększenie szybkości pracy Firefoksa (według zapewnień producenta nawet 3-krotne).

Działanie programu opiera się o kompaktowanie i optymalizację sfragmentowanych plików profili użytkowników przeglądarki. SpeedyFox nie wymaga instalacji, a jego obsługa ogranicza się do wskazania profilu, którego dane mają zostać zdefragmentowane i kliknięcia przycisku rozpoczynającego pracę.

SpeedyFox jest bezpieczny i w żaden sposób nie ingeruje w dane profili. Od wersji 2 program umożliwia także optymalizację profili komunikatora Skype, przeglądarki Google Chrome oraz klienta pocztowego Mozilla Thunderbird.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dobrze spełnia swoją funkcję, brak konieczności instalacji, mały rozmiar
Brak
ocena użytkownika
24.01.2015 21:19 • Recenzja do wersji 2.0.11

SpeedyFox to program przyspieszający działanie programów, które gromadzą różne swoje dane w bazach SQLite, m. in. Mozilla Firefox i jego klony. Wraz z użytkowaniem Firefoxa, jego bazy SQLite rozrastają się do pokaźnych rozmiarów, co wpływa na ich czas wczytywania z dysku. Działanie programu polega na przepisaniu informacji ze starych baz do nowych, redukując ich rozmiar. By efekt był zauważalny należy PRZED uruchomieniem programu wyczyścić niepotrzebny cache, historię i inne śmieci przechowywane przez przeglądarkę. Natomiast jeżeli ktoś używa archaicznego profilu Firefoxa założonego kilka lat temu to powinien utworzyć nowy profil i przenieść do niego wybrane elementy starego. To da lepszego kopa niż użycie jakiegokolwiek programu.

prosty, bezpieczny, szybki...
...ale mało efektywny
ocena użytkownika
27.08.2010 18:38 • Recenzja do wersji 1.4.3

SpeedyFox jest trywialnie prosty w obsłudze, szybko optymalizuje wybrany profil lecz tylko w nieznaczny sposób wpływa na wydajność przeglądarki. Dużo efektywniejsze może okazać się zwyczajnie wyczyszczenie pamięci i historii przeglądarki. Ponadto Firefoksa możemy zoptymalizować w kilku innych programach o znacznie większym zakresie funkcji.