r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Spelunky Classic 1.1

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Spelunky to wciągająca, przygodowa platformówka z naciskiem na logiczne myślenie, ale również kwestie zręcznościowe. Rozpikselowana grafika i występujący w grze klimat rodem z Indiany Jonesa stanowią pewnego rodzaju hołd dla takich starych tytułów jak Panama Joe czy Rick Dangerous.

Galeria programu

Zasady rozgrywki są proste, kierujemy poczynaniami małego grotołaza w taki sposób, by przy możliwie najmniejszym uszczerbku na zdrowiu przedostać się do kolejnej planszy, gdzie być może czekają nieodkryte diamenty, złoto czy inne kosztowności.

Gra na pierwszy rzut oka wydaje się nieco dziecinna i oklepana w swej fabule lecz po zaliczeniu kilku pierwszych plansz odsłaniają się jej mocne punkty. Z układu na układ droga jest coraz trudniejsza, a przed bohaterem stawiane są coraz bardziej brawurowe zadania. Wyposażony w odpowiednie dla poszukiwacza skarbów atrybuty jak liny, dynamit czy drabina, usiłuje on przedrzeć się przez gąszcz podziemnych korytarzy wypełnionych jadowitymi wężami, pająkami i nietoperzami starającymi się za wszelką cenę uniemożliwić nam wykonanie misji.

Dodatkowym utrudnieniem jest częste odchodzenie przez twórcę od szablonowych schematów na rozwiązanie napotykanych zagadek, co zmusza nas niejednokrotnie do porzucenia logicznego i stereotypowego myślenia. Jest jeszcze gorzej, gdy do tego wszystkiego braknie ładunków wybuchowych, liny czy pochodni, więc korzystanie z tego co na wyposażeniu również musi zostać dokładnie przemyślane.

Spelunky to bez wątpienia radosny powrót do starej szkoły czyli ograniczonej puli serduszek, rosnącego poziomu trudności i odkrywania nowych krain w miarę postępu w grze. Przy tym wszystkim tytuł jest bardzo sympatyczny i dopracowany w szczegółach, a dzięki dobremu zespoleniu aspektów logicznych ze zręcznościowymi z pewnością przypadnie do gustu szerokiej rzeszy fanów nie tylko gier platformowych.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Pentium III lub AMD Athlon XP 1500+
  • 256 MB RAM
  • Karta graficzna 64 MB NVIDIA GeForce 6100 lub AMD Radeon 7000

Uwaga!

  • Na bazie Spelunky Classic powstała produkcja różniąca się od oryginału przede wszystkim nową szatą graficzną oraz dodatkowym trybem sieciowym. Niestety, w odróżnieniu od oryginału jest ona płatna.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Złoto dla zuchwałych, czyli tajemnica zaginionego pociągu i programy dla poszukiwaczy skarbów

31
ROZRYWKA 20.08.2015 | Maciej Olanicki

Wyobraźnię wielu pobudza od kilku dni historia o tajemniczym pociągu z czasów II wojny światowej. Skład wypełniony złotem i bronią miał wiosną 1945 r. wyjechać z Wrocławia i zostać ukryty przez nazistów w tunelu nieopodal zamku Książ. Legenda rozpaliła umysły za sprawą osób, które utrzymują, że odnalazły ów pociąg-widmo i oczekują za znaleźnego za informację o jego położeniu. My już znamy prawdopodobną lokalizację tego tunelu. Podpowiadamy też co może się przydać jeżeli sami chcielibyście zostać poszukiwaczem skarbów. Historia tajemniczego pociągu znana jest od dawna. W ostatnich dniach…

Spelunky Classic na weekend: z liną i dynamitem w poszukiwaniu dwuwymiarowych skarbów

25
ROZRYWKA 10.01.2015 | Rafał Szramowiat

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Spelunky - wciągającą, przygodową platformówkę z naciskiem na logiczne myślenie, ale również kwestie zręcznościowe. Rozpikselowana grafika i występujący w grze klimat rodem z Indiany Jonesa stanowią pewnego rodzaju hołd dla takich starych tytułów jak Panama Joe czy Rick Dangerous. Zasady rozgrywki są proste, kierujemy poczynaniami małego grotołaza w taki sposób, by przy możliwie najmniejszym uszczerbku na zdrowiu przedostać się do kolejnej planszy, gdzie być może czekają nieodkryte diamenty, złoto czy inne kosztowności. Gra na…

Recenzje użytkowników

Dużo etapów, różnorodność przeciwników
Brak (poza tym że wciąga i czasem trzeba myśleć)
ocena użytkownika

Świetna gra, prosta grafika, wygodne sterowanie. Poruszamy się małą postacią, pokonujemy przeciwników, omijamy przeszkody. Gra wymaga dużo sprytu i przemyślenia etapów. Całkiem ciekawa propozycja na długie wieczory. Grafika nie powala ale gra jest naprawdę ciekawa.

24.10.2015 13:53 | Recenzja do wersji 1.1

Komentarze

0 nowych
darek719   41 #4 24.10.2015 13:53

wsiąkłem w to na dłużej :p

darek719   41 #3 22.10.2015 19:14

@tom al eks (niezalogowany): mnie eset też blokuje często...

DanKar REDAKCJA  16 #2 14.01.2015 15:00

@tom al eks (niezalogowany): Spowodowane jest to prawdopodobnie tym, że pobierasz pliki z naszej bazy przy użyciu asystenta pobierania. Może on zawierać różnego typu oferty sponsorowane o charakterze reklamowym i pomimo, że nie stanowią one zagrożenia to oprogramowanie antywirusowe może błędnie interpretować je jako szkodniki.

Aby uniknąć tego problemu w przyszłości polecam korzystanie z linków bezpośrednich podczas pobierania programów od nas (przycisk po prawej stronie, tuż nad gwiazdkami z oceną programu) lub bezpłatną rejestrację konta użytkownika, ponieważ po zalogowaniu asystent pobierania jest wyłączany i wszystkie programy pobierane są domyślnie bezpośrednio z pominięciem wspomnianego mechanizmu.

Pozdrawiam.

  #1 10.01.2015 15:37

dlaczego aby pobrać tu cokolwiek musze wyłączać Nortona ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.