SpiderOak 7.3.0

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

SpiderOak to zaawansowane narzędzie przeznaczone do przechowywania plików w chmurze obliczeniowej. Działaniem zbliżony jest do popularnego Dropboksa.

Program posiada szereg funkcji umożliwiających szeroką kontrolę nad przechowywanymi plikami online. W odróżnieniu od konkurencji, pozwala nie tylko na synchronizację danych, ale również tworzenie kopii bezpieczeństwa plików, monitorowanie przesyłu materiałów czy łatwe dzielenie się nimi z przyjaciółmi. Interfejs programu podzielony jest na 5 zakładek, z których każda udostępnia osobne funkcje. W pierwszej - Status - możemy przeglądać postęp synchronizacji danych, ustawiać pliki w kolejce, a także zapoznać się z plikami log. Zakładka Backup pozwoli nam na wybór plików, których kopie zapasowe chcemy stworzyć. Możemy wybierać własne katalogi, bądź te domyślne dla systemu Windows - na przykład Moje Dokumenty. SpiderOak obsługuje też wybrane formaty danych - filmy czy muzykę. Kolejne zakładki pozwolą nam na podgląd synchronizowanych folderów, informacje o synchronizacji czy wybór osób, z którymi chcemy podzielić się plikami.

Z poziomu preferencji programu możemy zmieniać elementy interfejsu (automatyczne uruchamianie podczas logowania, obsługa skrótów klawiszowych) czy poszczególnych funkcji. Na przykład możemy zablokować kopiowanie zbyt dużych plików czy starszych materiałów zapisanych w komputerze. Kolejne zmiany mogą dotyczyć kolejek plików, połączenia z siecią czy kopiowania zarchiwizowanych danych. Z poziomu programu można też edytować ustawienia konta, którego rejestracja jest warunkiem wymaganym do korzystania ze SpiderOak.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #13 12.06.2018 14:25

@Anonim (niezalogowany): Mnie to też zastanowiło.

  #12 19.03.2018 22:26

> SpiderOak to zaawansowane narzędzie przeznaczone do przechowywania plików w chmurze obliczeniowej.

Hosting plików w chmurze obliczeniowej?

  #11 06.11.2016 23:10

@RobKarl: co to jest 1 GM

RobKarl   1 #10 04.04.2015 00:45

Od pewnego czasu poszukuję chmury głównie do synchronizacji plików. Problem z większością chmur polega na tym, że trzeba utworzyć folder, a następnie do niego wrzucić pliki, które chcemy powielić między komputerami. Oznacza to, że trzeba przekopiować pliki do utworzonego folderu. SpiderOak nie wymaga tego - możesz synchronizować dowolny folder, dla którego wcześniej stworzyłaś backup. Choć Copy (alternatywa) pozwala synchronizować skróty folderów, to proces backup trwa wieczność. Polecam spróbować. Jeśli użyjesz mojego linku dostaniesz dodatkowo 1 GM za darmo: https://spideroak.com/download/referral/f7679dc43c56d6696543c9587b55f431

  #9 25.02.2014 13:20

Zainstalowałem aplikacje w tej wersji i mam problem. Mianowicie ikona SpiderOakHive zmieniła sie na pustą, nie taką charakterystyczną z logiem aplikacji.

  #8 09.01.2014 17:45

W uzupełnieniu przesyłam uproszczony scenariusz zakładania i usuwania ShareRoom, o ile dobrze go odczytałem ze szczątkowych niestety wypowiedzi SpiderOak na ich forum:
1) Przy tworzeniu ShareRoom, dla uproszczenia zawierającego jeden blok danych np. niewersjonowany plik, program kliencki wysyła na serwer odszyfrowany klucz tego bloku. Normalnie serwer ma ten klucz w wersji zaszyfrowanej, ale to wyjaśnię dalej.
2) Serwer odszyfrowuje blok i szyfruje ponownie, ale kluczem RoomKey dostarczonym jawnie też przez klienta w chwili utworzenia ShareRoom. Przy okazji serwer mając dostep do danych może wygenerować dla zdjęć podglądy. Przez chwilę blok nie ma więc statusu Zero-Wiedzy, bo serwer ma go przez tą chwilę w wersji jawnej.
3) Następnie, czego nie jestem pewny, serwer kasuje u siebie ten RoomKey. Przywracany jest więc dla bloku status Zero-Wiedzy.
4) Podczas podglądu pliku przez wprowadzonych do ShareRoom znajomych, pobierają oni zaszyfrowaną wersję pliku lub jawną, nie wiem tego dokładnie (pomijam kwestię https). W każdym bądź razie serwer otrzymuje RoomKey, bo jest on w linku dostepowym. Zatem na czas dostępu znika status Zero-Wiedzy dla pobieranego pliku.
5) Podczas likwidacji ShareRoom klient dostarcza na serwer jawny klucz bloku, może nawet inny niż przed utworzeniem ShareRoom, aby serwer zaszyfrował blok tak jak przed utworzenie ShareRoom. Niestety w tym momencie serwer ma znowu dostęp do treści pliku oraz ma ten klucz, więc nie ma Zero-Wiedzy. Pozostaje wierzyć zapewnieniom SpiderOak, że jawny klucz bloku po zaszyfrowaniu bloku zostaje skasowany, przywracając bloku status Zero-Wiedzy.
6) Oprócz tego serwer dostaje zaszyfrowaną wersje tego klucza w celu jego archiwizacji, która jest potrzebna np. dla drugiego komputera, który w chwili zarejestrowania na koncie musi mieć te klucze, aby móc na niego ściągac pliki.

  #7 09.01.2014 08:10

Leszakowski (niezalogowany): Nie ma ochrony prywatności względem plików, które udostępniasz i względem osób którym udostępniasz, to chyba oczywiste. Tylko one widzą klucz szyfrujący pliku, którym na czas istnienia ShareRoom jest KeyRoom bedący ostatnią częścią linku dostępowego. Faktem jest, że tak udostępniony plik traci status Zero-Wiedzy dla serwera (nie dotyczy to innych plików), bo serwer dokonuje rozszyfrowania tego pliku przy pomocy klucza pliku, który mu jawnie dostarczasz w chwili utworzenia ShareRoom. Niby serwer po zamknięciu ShareRoom kasuje znane mu klucze, ale musisz tu polegać na słowu danemu przez SpiderOak, że rzeczywiście tak robi. Aby dla danego pliku/katalogu zachować status Zero-Wiedzy musisz a) unikać tworzenia dla niego ShareRoom, b) nie logować się na stronie WWW przez wpisywanie hasła w miejsce tam zapodane (powinieneś to robić jedynie przez program kliencki).

  #6 12.10.2012 22:59

SpiderOak szczyci sie dobrym szyfrowaniem, natomiast jak chcesz sie podzielic (SHARE) np. albumem ze zdjeciami, to program na stronie www, ktora wyswietla katalog z zdjeciami, ktorymi sie dzielisz, wyswietla imię i nazwisko (!!!!) dzielacego sie (czyli np. "Zdjeciami dzieli sie Franciszek Frankowski") i nazwe katalogu z komputera Franciszka Frankowskiego, np. "Zdjecia pani Krystyny Boczkowskiej". Kapitalna ochrona prywatnosci :)!!!

Polecam, zebyscie wyprobowali dysk - WUALA (wuala.com) (rzecz szwajcarsko-francuska), 6 GB, polska wersja, fajna aplikacja na desktop. Szybka synchronizacja. WUALA szczyci sie rowniez swietnym szyfrowaniem.

  #5 27.04.2012 21:19

zarabisty ! droboxy sie chowaja - wszystko szyfrowane, dziala na wielu platformach i do tego szybki

Areopagita   3 #4 21.03.2012 17:03

nieprawda, że dropbox rządzi, próbowałem i zrezygnowałem na rzecz konkurencji jak np. idrive dajacy na wejściu 5 GB czy spideroak, https://spideroak.com/download/referral/6905065bc854e2822b53324a2e2d8d58
dający z tego linku 3 GB, a po wklepaniu w marcu "worldbackupday" jako kupon przy buy more space standardowe 2 GB zamienia na 5 GB czyli dysponujemy 6 GB od razu. Obydwa rozwiązania o niebo lepsze od skydrive, a jeżeli za mało przestrzeni, to można za niewielka kasę dokupić te 150 czy 100 GB. polecam.

Komentarze do poprzednich wersji

  #3 08.02.2012 09:19

Jeszcze jedna informacja dla zainteresowanych.

Darmowe powiększenie pojemności konta (na hasło 'worldbackupday') z 2GB do 5GB: https://spideroak.com/blog/20110330182326-eric-brian-and-world-backup-day-for-ev...

Wykorzystując powyższe linki otrzymasz darmowe konto o łącznej pojemności 6GB.

  #2 30.01.2012 18:59

Zapomniałem jeszcze dodać, że w darmowej wersji mamy dostępną powierzchnię o pojemności 2GB + 1GB (łącznie 3 GB) rejestrując się za pomocą odnośnika, który podałem wyżej.

  #1 30.01.2012 18:45

Dobra alternatywa dla Dropbox-a. Zdecydowaną zaletą jest szyfrowanie danych przed ich wysłaniem, możliwość synchronizowania dowolnie wybranego folderu na dysku oraz dowolna ilość wersji danego pliku. Jedynym ograniczeniem ilości wersji danego pliku jest pojemność konta. Aby zaoszczędzić miejsce na serwerze dane są kompresowane.

Zakładając konto z tego linku (link polecający):

https://spideroak.com/download/referral/48d0f6684c5fa8cb2b6a460bd6a2429f

otrzymasz dodatkowo 1 GB miejsca na dane.

Polecam!