SpiderOak 7.5.0

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

SpiderOak to zaawansowane narzędzie przeznaczone do przechowywania plików w chmurze obliczeniowej. Działaniem zbliżony jest do popularnego Dropboksa.

Program posiada szereg funkcji umożliwiających szeroką kontrolę nad przechowywanymi plikami online. W odróżnieniu od konkurencji, pozwala nie tylko na synchronizację danych, ale również tworzenie kopii bezpieczeństwa plików, monitorowanie przesyłu materiałów czy łatwe dzielenie się nimi z przyjaciółmi. Interfejs programu podzielony jest na 5 zakładek, z których każda udostępnia osobne funkcje. W pierwszej - Status - możemy przeglądać postęp synchronizacji danych, ustawiać pliki w kolejce, a także zapoznać się z plikami log. Zakładka Backup pozwoli nam na wybór plików, których kopie zapasowe chcemy stworzyć. Możemy wybierać własne katalogi, bądź te domyślne dla systemu Windows - na przykład Moje Dokumenty. SpiderOak obsługuje też wybrane formaty danych - filmy czy muzykę. Kolejne zakładki pozwolą nam na podgląd synchronizowanych folderów, informacje o synchronizacji czy wybór osób, z którymi chcemy podzielić się plikami.

Z poziomu preferencji programu możemy zmieniać elementy interfejsu (automatyczne uruchamianie podczas logowania, obsługa skrótów klawiszowych) czy poszczególnych funkcji. Na przykład możemy zablokować kopiowanie zbyt dużych plików czy starszych materiałów zapisanych w komputerze. Kolejne zmiany mogą dotyczyć kolejek plików, połączenia z siecią czy kopiowania zarchiwizowanych danych. Z poziomu programu można też edytować ustawienia konta, którego rejestracja jest warunkiem wymaganym do korzystania ze SpiderOak.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!