Spik

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Spik to komunikator przygotowany przez Wirtualną Polskę - następca programu WP Kontakt. Spik umożliwia kontaktowanie się z użytkownikami Gadu-Gadu, ICQ, a także licznych komunikatorów bazujących na sieci Jabber. Ponadto Spik umożliwia prowadzenie rozmów głosowych, wideo, a także telefonicznych (VoIP). Z poziomu Spika możemy również wysyłać wiadomości SMS. Program integruje się z pocztą WP. Z poziomu Spika użytkownicy mają również dostęp do Czatów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki, stabilny, wbudowany komunikator GG, wraz z kontem Jabberowym otrzymujemy pocztowe, wersja web i mobilna (tylko Jabber), przechowywanie opisów
nie rozwijany, brak możliwości łącznie z ICQ (transport na wp padł), brak konferencji, brak aktualizacji bramek sms, koniecznośś posiadania konta @wp

Spik to jeden z najlepszych komunikatorów z jakich korzystałem, większośc minusów wynika z porzucenia projektu, i braku aktualizacji- utrzymywana jest jedynie jego funkcjonalnośc np. poprzez wprowadzenie obsługi numerów GG powyżej 17.000.000. Mimo wszystkich wad, Spik dalej może być używany przez mniej wymagających użytkowników poszukujących przede wszystkim lekkich alternatyw GG.

07.10.2010 19:46 | Recenzja do wersji 2.7.3