r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Splinter Cell za darmo – kolejny prezent na 30. urodziny Ubisoftu już do pobrania

Strona główna AktualnościROZRYWKA

W czerwcu Ubisoft zrobił graczom ładny prezent, oferując za darmo słynny Prince of Persia: Sand of Time. Na tym jednak prezenty z okazji 30. urodzin francuskiego studia się nie kończą. Do końca roku co miesiąc będziemy otrzymywali w ten sposób klasyczne gry. Lipcowym prezentem jest Splinter Cell, gra, w której wymyślono na nowo skradanki.

Przypomnijmy – inspirowana powieściami sensacyjnymi Toma Clancy’ego gra z 2003 roku pozwala wcielić się w Sama Fishera, wśród którego zadanń są infiltracje placówek wroga, cicha likwidacja wrogów i wykradanie tajnych dokumentów. Fabuła może niewyrafinowana, ale całkiem rozrywkowa, podobnie zresztą jak i powieści, które były dla niej inspiracją – pełne fantazji o potędze tych z Zachodu i nieudolności tych ze Wschodu.

Grafika oczywiście nie oszałamia, ale w tamtych czasach wyciągnięto z silnika Unreal Engine chyba wszystko, co się dało. Przypomnieć będziecie sobie jedynie musieli proporcje ekranu 4:3, w tamtych czasach bowiem o panoramie raczej się nie myślało. Na pewno jednak wciąż cieszy wygodny system sterowania, pozwalający utrzymać wysoką precyzję w poruszaniu się Samem Fisherem – a to przecież najważniejsze, bo najważniejsze w grze, to nie być ani usłyszanym, ani dostrzeżonym. Na złość wiele lokacji jest tak zaprojektowanych, by nam zachowanie ciszy utrudnić.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście bohater jest uzbrojony. Może nie jest to BFG9000, ale jak na szpiega, nie może narzekać. Wyciszony pistolet FN Five-seveN, wyciszony karabinek szturmowy FN F2000, trochę niezabijającej broni. Jego najważniejszą bronią jest jednak sprawność fizyczna, Fisher potrafi się wspinać, zwisać, skakać, a w walce wykorzystywać wrogów jako tarcze.

Jeśli nie graliście – spróbujcie, to gra akurat na weekend, na pewno jedna z lepszych skradanek w historii. A jeśli graliście, co szkodzi odświeżyć wspomnienia, tym bardziej, że w grze nie ma żadnych Pokemonów?

Splinter Cell można pobrać za darmo ze stron Ubisoftu. Będzie ona tam dostępna do pojawienia się kolejnego tytułu francuskiego studia, tj. do 13 sierpnia.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.