reklama

Sploidz na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Sploidz, tetrisopodobną łamigłówkę wymagającą od gracza umiejętności szybkiego myślenia oraz sprytnego planowania przebiegu zdarzeń w trakcie trwania rozgrywki.

Do czynienia mamy z kolorowymi granatami, które układane w odpowiednich konfiguracjach (minimum 3 w jednej linii) eksplodują i powiększają nasz dorobek punktowy zwalniając tym samym miejsce na polu gry dla kolejnych elementów. Ich rotacja jest bardzo szybka albowiem dochodzą one z dołu całymi rzędami, a dodatkowo spadają po jednym z góry. W lewym górnym rogu przez cały czas trwania gry widnieje informacja o kolorze granatu, który właśnie usiłujemy umieścić w możliwie najkorzystniejszym miejscu na planszy. Rozgrywkę należy prowadzić w taki sposób, aby w pierwszej kolejności wyeliminować te elementy, na których widnieją literki. Gdy zbierzemy ich komplet, widoczny po prawej stronie ekranu napis "SPLOIDZ" zamruga do nas przyjaźnie, a my zostaniemy przeniesieni do kolejnego, trudniejszego układu.

Grę Sploidz można pobrać w dziale: PO GODZINACH -> Gry -> Logiczne.

Zapraszamy do zabawy oraz do odwiedzenia działu Tydzień z Piratem ;-), gdzie można zobaczyć nowe przygody naszych komiksowych bohaterów.

Wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego nowego portalu Gamikaze, gdzie w ramach cyklu Sobota Linuksowca prezentowana jest co tydzień również pozycja pod systemy Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama