r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Spór Apple z HTC może zagrozić Microsoftowi?

Strona główna Aktualności

O autorze

Na początku marca informowaliśmy o pozwie jaki Apple wytoczyło tajwańskiemu producentowi telefonów, firmie HTC. Okazuje się jednak, że proces ten może mieć bardzo poważny wpływ również na Microsoft, a w szczególności na strategię wprowadzenia na rynek urządzeń Windows Phone 7 Series.

W pozwie złożonym przez Apple 2 marca, prawnicy firmy Steve'a Jobsa zarzucają HTC kradzież 20 patentów wykorzystywanych w telefonach iPhone. Część z nich dotyczy technologii wielodotykowej jaka jest obecnie używana w smartfonach Nexus One czy HTC Desire. Co ważne, z podobnego rozwiązania korzystać mają również urządzenia Windows Phone 7 Series.

Jeśli Apple jest przygotowane do tego, by udowodnić swoje prawa do pewnych rozwiązań technologicznych, to z pewnością wytoczy sprawę Microsoftowi - tak samo, jak stało się to w przypadku HTC. Do tej pory pory wszyscy traktowali technologię wielodotykową jako terytorium niczyje. Prawda może być jednak inna - stwierdził Roger Kay, założyciel firmy analitycznej Endpoint Technologies Associates. Specjalista ten dodał również, że obecna sprawa może się znacząco różnić od konfliktu jaki miał miejsce pomiędzy Apple i Microsoftem piętnaście lat temu, kiedy to patenty firmy z Cupertino zostały uznane za nieważne. Zdaniem Kaya, tym razem producent telefonu iPhone może mieć znacznie mocniejsze argumenty przemawiające na jego korzyść.

r   e   k   l   a   m   a

Przedstawiciele Microsoftu nie skomentowali jeszcze tej sprawy. Obecnie pozostaje jedynie czekać i uważnie obserwować rozwój sprawy jaka będzie się toczyć w sądzie pomiędzy Apple i HTC. Jej finał może mieć bowiem kluczowe znaczenie jeśli chodzi o przyszły kształt rynku urządzeń mobilnych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.