Sporo nowych poprawek dla Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał sporo nowych poprawek dla systemu Windows Vista, które tym razem nie są związane z bezpieczeństwem, a poprawiają istniejące w systemie usługi czy mechanizmy. Nie wszystkie spośród ośmiu łatek są już dostępne w witrynie Windows Update, dlatego warto zainteresować się i w razie potrzeby zainstalować je ręcznie.

Pierwsza poprawka KB940105 dotyczy zarządzania pamięcią przez kartę graficzną i ma zastosowanie głównie dla graczy wyposażonych w nowoczesne karty. Druga łatka KB936710 to również coś dla graczy - rozwiązanie problemu, gdy DirectX 10 nie wykorzystuje drugiej karty graficznej zainstalowanej w komputerze. Ważna dla wszystkich użytkowników jest natomiast poprawka KB939159, która zapobiega błędom usługi Background Intelligent Transfer (wykorzystywanej np. do pobierania aktualizacji). Użytkownicy Windows Mail docenią także poprawkę KB941090, która rozwiązuje problem "zamrożonych" wiadomości w skrzynce nadawczej.

Inne poprawki to uaktualnienie usługi Customer Experience Improvement Program (KB939165), poprawka błędu związanego z USB Telefony Device ustawianym jako domyślne urządzenie audio (KB936004) oraz łatka na problemy z napędami optycznymi w komputerach wyposażonych w chip SiI PATA (KB930194).

Wszystkie poprawki dostępne są w wersjach 32- i 64-bitowych. Stosowne odsyłacze można znaleźć w artykule Bazy Wiedzy dotyczącym danej poprawki.

© dobreprogramy

Komentarze