Sporo przydatnych nowości w przeglądarkowej wersji Skype'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

W ostatnim czasie Microsoft zaprezentował nową wersję aplikacji mobilnej na Androida, która pozwala między innymi na przeprowadzanie wideorozmów z wieloma osobami jednocześnie. Dziś z kolei kilka nowości trafiło do przeglądarkowej wersji komunikatora, która z ciekawostki staje się jego pełnoprawnym webowym klientem.

Najistotniejsza nowość w przeglądarkowej wersji Skype’a dotyczy możliwości przeprowadzania rozmów telefonicznych. Od teraz wszyscy użytkownicy posiadający wystarczające saldo mogą dzwonić na telefony komórkowe i stacjonarne według stawek identycznych, jak w przypadku natywnych programów Skype’a. W interfejsie pojawiła się klawiatura numeryczna, z której łatwo można wybrać żądany numer, oczywiście obsługiwane są także połączenia międzynarodowe.

Do wersji przeglądarkowej trafiła już także funkcja dostępna w programie na Windowsa oraz w mobilnej aplikacji Skype’a. Możliwe jest proste współdzielenie rozmowy nawet z osobami, które nie posiadają konta w komunikatorze. Wystarczy wybrać Share conversation, aby automatycznie wygenerowany został link do rozmowy. Ten można przekazać dowolnej osobie jakimkolwiek innym kanałem, aby umożliwić jej dołączenie do czatu.

W samym czacie również nie zabrakło nowości. Możliwe jest już bowiem oglądanie filmów z YouTube z poziomu widoku rozmowy. Wystarczy wkleić link do filmiku, aby rozmówcy mogli go obejrzeć w osadzonym w wiadomości odtwarzaczu. Istotną nowością jest także integracja z powiadomieniami, jeżeli są one oczywiście obsługiwane przez przeglądarkę, z której korzysta użytkownik.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji