Spotawheel w Polsce. Kup auto przez internet, jeśli zmienisz decyzję – możesz je zwrócić

Strona główna Aktualności
Spotawheel wkracza na polski rynek
Spotawheel wkracza na polski rynek

O autorze

Firma Spotawheel wkracza na polski rynek i chce zrewolucjonizować proces sprzedaży i kupna używanych samochodów. Firma handluje pojazdami w internecie i proponuje warunki, dzięki którym używane auto można kupić bez wychodzenia z domu.

Spotawheel to brytyjski startup, który rozpoczął działalność w 2016 roku. Od tamtego czasu zdążył już zmienić rynek używanych samochodów w Grecji, gdzie w krótkim czasie zdobył wiodącą pozycję. Polski rynek to okazja do powtórzenia tego sukcesu. Platforma umożliwia zarówno sprzedaż, jak i kupno używanych aut online.

Osoby chcące sprzedać swoje auto mogą zamówić na naszej stronie jego inspekcję przez współpracujących z nami niezależnych mechaników. Przegląd auta jest bardzo dokładny i obejmuje m.in. sprawdzenie historii serwisowania samochodu, przebiegu i ogólnego stanu technicznego. Tylko co 20 auto przechodzi taką inspekcję. Za auta, które ją przeszły, płacimy gotówką od ręki, a potem możemy je z czystym sumieniem sprzedawać naszym klientom dając na nie nawet 5 letnią gwarancję – tłumaczy Charis Arvanitis, założyciel i dyrektor generalny firmy.

Kupno samochodu online

Proces kupna pojazdu przez Spotawheel.pl może być początkowo zaskakujący. Klient może przejrzeć ofertę pojazdów, a następnie zdecydować się na zakup z dostawą auta do domu lub też skorzystać z możliwości jazdy próbnej, która może się odbyć w dowolnym miejscu kraju. W przypadku zakupu, ciekawostką jest możliwość zwrotu pojazdu bez podania przyczyny w czasie 7 dni, o ile pojazdem nie przejechano więcej niż 300 kilometrów, a jego stan jest niepogorszony.

Klient ma prawo do zwrotu zakupionego auta bez podania przyczyny (...) Możliwy jest też zakup samochodu online bez jazdy testowej. Mamy jednak świadomość, że rynek w Polsce może nie być jeszcze gotowy na taką rewolucję. Niemniej jednak już samo zaoferowanie możliwości kupna sprawdzonego używanego samochodu bez wychodzenia z domu daje nam dużą przewagę konkurencyjną – mówi Charis Arvantis.

Jak dotąd Spotawheel.pl obsłużył ponad 70 tysięcy klientów. Firma zatrudnia ponad 100 osób w Wielkiej Brytanii, Grecji i Polsce, a w ofercie ma 500 sprawdzonych samochodów.

© dobreprogramy
s