reklama

Spotify obchodzi swoją pierwszą rocznicę obecności w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Spotify jest jedną z usług, której raczej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto chociaż trochę obraca się w Internecie. To właśnie ona obchodzi dziś swoje pierwsze urodziny w naszym kraju. Z tej okazji możemy przedstawić wam trochę statystyk dotyczących muzyki, która jest najchętniej słuchana przez polskich użytkowników tego serwisu.

Polacy, przez ostatni rok, łącznie słuchali muzyki na Spotify przez 40 milionów godzin, co daje około 4,6 tysiąca lat słuchania. Stworzyliśmy także 7 milionów playlist z czego:

  • 100 tysięcy dotyczy miłości
  • 49 tysięcy zostało utworzone z myślą o wakacjach lub podróżach
  • 22 tysiące relaksuje nas w trakcie odpoczynku
  • 15 tysięcy playlist motywuje do ćwiczeń
  • tysiąc z nich jest przeznaczonych do odsłuchiwania w pracy

Najczęściej słuchanym przez nas zespołem jest Daft Punk. Kolejne cztery miejsca zajmują Imagine Dragons, Eminem, Arctic Monkeys i Avicii. Z naszych rodzimych artystów najbardziej lubimy Dawida Podsiadło, którego „Trójkąty i Kwadraty” są najpopularniejszym utworem wśród polskich artystów. Dwa kolejne popularne utwory to „Bałkanica” zespołu Piersi oraz „My Słowianie” Donatana i Cleo.

Ciekawa uwaga – typowy użytkownik Spotify Premium z Polski, wydaje 240 złotych na abonament, co daje 2 razy więcej w porównaniu z osobą, która korzysta z iTunes. Ponadto, często i aktywnie korzysta on z portali społecznościowych oraz posiada konta w większej ilości serwisów od innych użytkowników Internetu.

Warto odnotować, że według raportu NuPlays, 42 procent Polaków deklaruje Internet jako swoje główne źródło pozyskiwania muzyki, jednak tylko co piąta badana osoba zadeklarowała korzystanie z serwisów streamingowych. Na koniec mogę tylko dodać, że zaledwie 2% wśród badanych wykupiło abonament w tego typu serwisach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama